Pożegnanie Lata w Bibliotece

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji kończącego się lata, 2 września Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na koncerty zespołu "Z ostatniej chwili" oraz Pawła Biby Binkiewicza z zespołem.

Zespół "Z ostatniej chwili" powstał w 1995 roku zebrany pomysłem zabicia nudy przez Marcina Daroń. Pierwszy skład wspólnie tworzyli: Wojciech Cabaj (śpiew), Marcin Daroń (gitara), Jacek Kałamarski (bass), Piotr Zawadzki (perkusja). 2 lata później drogi muzyków rozchodzą się i grupa zawiesza działalność, ale nie na długo. W 1998 roku Wojtek zaprasza do współpracy swoich przyjaciół i grupa "Z ostatniej Chwili" wraca na scenę w składzie Wojtek Cabaj, Hirek Saran, Tomek Charyga a w poszerzonym składzie występują również Kasia i Wojtek Błaszak. W 2003 roku światło dzienne ujrzała pierwsza płyta pt. "Ślady". Zespół zasilają Tomek Harłoziński i Piotrek Sobczak i tym sposobem w 2006 roku rodzi się druga płyta "Zagubione Marzenia". Od roku 2010 po raz kolejny los rozrzuca muzyków po świecie. Do Wojtka i Hirka dołącza basista Jakub Kalinowski i grupa koncertuje w trzy osobowym akustycznym składzie.

Rok 2013 przynosi kolejne zmiany: do zespołu wraca Marcin Daroń z gitarą elektryczną oraz drugą akustyczną a cały skład dopełnia perkusista Beniamin Gołasz. Poezyjno harcerski styl uzupełnia więc rockowa nuta.

Paweł "Biba" Binkiewicz urodził się i mieszka w Grójcu, wokalista, gitarzysta, autor muzyki i tekstów. Jak wspomina na swoim fanpage'u jego przygoda z muzyką zaczęła się w Szkole Podstawowej, a od lat licealnych śpiewał i grał na gitarze w zespołach o rockowym zabarwieniu. Po latach spędzonych na: studiowaniu politologii i życia, pobycie w Irlandii, pracy jako redaktor w stacji newsowej, a nawet administrator osiedla w Grójcu postanowił jednak iść drogą usłaną dźwiękami. Ważnym etapem tej drogi i mocno odciśniętym dzięki swojej ekspresji był udział w programie X-factor, który przyniósł mu szerszą popularność. Zaowocowało to koncertami w całym kraju i za granicą oraz doświadczeniem zdobytym podczas występów w różnego rodzaju wydarzeniach i eventach. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą w studio Custom34.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2017 09:42

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account