Akademia Dentystów: Specjaliści od uśmiechu

Od lewej: Michał Witecki, Maciej Perek,  Adam Jakimiak. Fot. Filip Klimaszewski Od lewej: Michał Witecki, Maciej Perek, Adam Jakimiak.
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Od niedawna w Grójcu przy ul. Mogielnickiej 31 funkcjonuje wyjątkowe miejsce tworzone przez grupę przyjaciół - ludzi pełnych pasji i zaangażowania.

Każdego dnia sprawiają, że na twarzy innych pojawia się uśmiech. To Akademia Dentystów. Rozmawiamy z twórcami tego miejsca – dr Adamem Jakimiakiem, dr Michałem Witeckim i Maciejem Perkiem.

To nie jest zwykła przychodnia stomatologiczna – nazwaliście ją Akademią Dentystów! Dlaczego i jak do tego doszło?
Adam Jakimiak: Przede wszystkim połączyła nas przyjaźń i wspólna pasja...
Michał Witecki: Oraz plan na wspólny gabinet. My z Adamem znamy się już ponad 10 lat.
Adam Jakimiak: Razem studiowaliśmy i już wtedy marzyliśmy o tym, by kiedyś otworzyć razem gabinet dentystyczny.
Michał: W pewnym momencie na naszej drodze stanął Maciek, który ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu klinik stomatologicznych - z powodzeniem prowadzi dwie w Warszawie.
Adam: I właśnie Maciek pomógł nam to wspólne marzenie zrealizować.
Maciej Perek: Ja również, podobnie jak chłopaki, dużo wcześniej myślałem o założeniu własnej przychodni. Potem dzięki Adamowi poznałem Michała i zaczęliśmy we trzech dążyć do naszych marzeń. Połączyła nas wspólna wizja kompleksowego leczenia stomatologicznego pod jednym dachem. Widzieliśmy, że w Grójcu jest ogromna potrzeba stworzenia takiego miejsca i jak się później okazało - nie myliliśmy się.            


Fot. Adam Kozak

A dlaczego akurat akademia?
Michał: Nazwa powstała spontanicznie, choć nie ukrywamy, że zależało nam na tym, aby kojarzyła się z Akademią Medyczną, ponieważ jesteśmy filią renomowanej przychodni stomatologicznej Dental Fraternity w Warszawie, z którą związana jest wykwalifikowana kadra lekarzy – wykładowców akademickich z bogatym doświadczeniem.
Adam: Zarówno ja, jak i dr Witecki, mamy za sobą mnóstwo kursów i szkoleń w Polsce i za granicą, pracowaliśmy w wielu prestiżowych klinikach. Jestem wykładowcą w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie od siedmiu lat łączę pracę dydaktyczną z pracą w szpitalu. Jest to jedna z największych jednostek chirurgicznych tego typu w kraju, wykonuje się tam mnóstwo zabiegów chirurgicznych. Cały czas mam więc możliwość konsultacji trudnych przypadków medycznych, co daje bezcenne doświadczenie.
Michał: Warto dodać, że nie osiadamy na laurach, tylko cały czas się szkolimy. Właśnie niebawem wybieramy się do Madrytu na światową konferencję...
Maciej: Oprócz tego nasze korzenie rodzinne tkwią w medycynie od co najmniej drugiego pokolenia.

Specjalistów z jakich dziedzin stomatologii u Państwa znajdziemy?
Maciej: Nasi lekarze wyspecjalizowani są w konkretnych dziedzinach, a leczenie jest uporządkowane: dr Jakimiak - specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej i implantologii; dr Witecki - specjalizujący się w zakresie stomatologii estetycznej, protetyce, chirurgii stomatologicznej, cyfrowym projektowaniu i realizacji nowego uśmiechu (DSD - Digital Smile Design) - są lekarzami prowadzącymi. Dodatkowo pracują z nami dentyści z konkretnych specjalizacji:
dr Joanna Solich zajmuje się stomatologią dziecięcą, dr Julia Jaskólska specjalizuje się w leczeniu kanałowym zębów przy wykorzystaniu lupy i mikroskopu operacyjnego; dr Weronika Wąsiewska zajmuje się leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych, aparatami stałymi i ruchomymi; dr Sabrina Struzik zajmuje się stomatologią zachowawczą, estetyczną oraz protetyką; dr Maciej Cickiewicz - bardzo znany i ceniony specjalista z zakresu ortodoncji, odbył wiele szkoleń na całym świecie w tym w USA, w swojej codziennej pracy wykorzystuje najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane metody leczenia wad zgryzu; higienistka Katarzyna Szewczyk zajmuje się higienizacją oraz profilaktyką próchnicy zębów.

Ponadto na życzenie pacjenta wszyscy lekarze wykonują zabiegi w gazie rozweselającym.


Sedacja wziewna podtlenkiem azotu, popularnie zwanym gazem rozweselającym. Fot. Adam Kozak

Czym kierują się Państwo w swojej pracy? Co jest najważniejsze?
Michał: Najważniejsze jest dla nas dobro i zdrowie pacjenta, bo jesteśmy tu dla niego. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Staramy się również uświadamiać naszych pacjentów jak ważna jest profilaktyka, a gdy z różnych powodów jej zabraknie - leczenie zębów.
Maciej: Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zęby połączone są z całym krwiobiegiem. Bardzo często niewyleczone do końca zęby są przyczyną innych chorób.
Już na pierwszej wizycie, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia, pacjent poznaje jego plan oraz  koszty z tym związane, ma również możliwość wybrania wersji tańszej lub droższej. Na każdym etapie leczenia pacjent jest informowany o jego przebiegu.
Michał: Posiadamy nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możliwa jest pełna diagnostyka i leczenie w jednym miejscu. Mamy kamerę wewnątrzustną, która pokazuje ząb wymagający leczenia zanim jeszcze je rozpoczniemy.
Adam: Oprócz tego jako jedyni stomatolodzy w okolicy mamy możliwość wykonywania pacjentom na miejscu najnowocześniejszej tomografii 3D, o najmniejszej dawce promieniowania.
Maciej: Jeśli pacjent ma takie życzenie, istnieje również możliwość pełnej narkozy podczas zabiegu.
Adam: Dzięki świetnemu, profesjonalnemu zespołowi i najnowocześniejszej technologii możemy leczyć naszych pacjentów na najwyższym światowym poziomie.

Słyszeliśmy, że są Państwo specjalistami od uśmiechu?
Maciej: Pracujemy - jak już mówiłem - najnowocześniejszymi technikami na najlepszym sprzęcie. Dr Michał jest rzeczywiście w stanie zaprojektować uśmiech. Wykonuje zdjęcie przed leczeniem i na jego podstawie projektuje prototyp finalnego uśmiechu, który pacjent może obejrzeć i przymierzyć - zanim cokolwiek zaczniemy robić.
Michał: Po prostu uśmiech można u nas przymierzyć jak piękną sukienkę, albo nowe buty.
Maciej: Wiele osób nie uśmiecha się w pełni, zasłania usta, ponieważ ma problem z uzębieniem. My jesteśmy od tego, aby to zmienić.
Michał: Można powiedzieć, że leczymy nie tylko zęby, ale i duszę. Sprawiamy, że znikają kompleksy naszych pacjentów, którzy wreszcie mają piękny uśmiech i mogą chwalić się nim przed innymi. A dla nas to ogromna satysfakcja, że dzięki naszej pracy ludzie stają się szczęśliwsi i radośniejsi.
Maciej: Poprawa uzębienia, to także przywrócenie prawidłowych funkcji żucia, a co za tym idzie poprawa zdrowia naszych pacjentów.

A czy mogą Państwo pochwalić się przykładem jakiejś spektakularnej metamorfozy?
Adam: Ostatnio pacjent przyszedł do nas z resztkowym uzębieniem, a po godzinie wyszedł z pięknymi zębami.
Jak można w tak krótkim czasie, dokonać tak ogromnej zmiany? Wydaje się to po prostu niemożliwe.
Adam: To były protezy przygotowane na implantach, czyli na tytanowych substytutach korzeni nerwów, do których można przymocować protezy. Oczywiście takie protezy przygotowaliśmy przed zabiegiem. Zostały one tak zaplanowane, że po usunięciu chorych zębów pasowały idealnie. Potrzebowaliśmy około trzech wizyt, aby wykonać takie protezy, ale założyliśmy je tego samego dnia, natychmiast po usunięciu chorych zębów.Niektóre osoby boją się wizyty u dentysty. Jak sobie Państwo z tym radzą?
Maciej: Dla pacjentów odczuwających strach przed zabiegiem mamy... gaz rozweselający i telewizory: jeden zamontowany w suficie, a drugi obok fotela stomatologicznego. Dzięki temu każdy ma szansę na chwilę relaksu nie odczuwając bólu i lęku. Podtlenek azotu, potocznie zwany gazem rozweselającym, powoduje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, przy jednoczesnym zachowaniu przez pacjenta odruchów i świadomości.

Klinika działa niespełna 3 miesiące, a już pojawiło się mnóstwo pozytywnych opinii...
Maciej: Bardzo nas to cieszy! Staramy się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, w pełni profesjonalnie i z ogromnym zaangażowaniem oraz z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.
Michał: Bardzo miłe jest to, gdy pacjenci dzwonią po wizycie u nas, z podziękowaniem. Czujemy się wtedy docenieni.


Twórcy Akademii Dentystów oraz ks. Kamil Falkowski.  Fot. Adam Kozak

Jakie plany na przyszłość?
Michał: Na pewno chcielibyśmy inwestować w siebie, dalej się szkolić i rozwijać. Zaczynaliśmy od dwóch gabinetów, po niespełna trzech miesiącach mamy już cztery, które wykorzystywane są maksymalnie, więc może w przyszłości otworzymy kolejne…

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia.
Adam: My również dziękujemy.
Maciej: Zapraszamy do odwiedzania Akademii Dentystów. Łatwo do nas trafić: Grójec, ul. Mogielnicka 31.
Michał: Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebooku: facebook.com/AkademiaDentystow/ oraz do kontaktu telefonicznego pod nr. tel.: 48 386 98 00.

Rozmawiała
Ilona Feliksiak-Kozerska

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 listopad 2017 09:59

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account