Scarlett Johansson przyjedzie do Grójca?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy będziemy w Grójcu gościć jedną z najsłynniejszych hollywoodzkich gwiazd Scarlett Johansson?

Aktorka powiedziała w jednym z wywiadów, że chętnie odwiedziłaby nasz kraj by poznać historię swojej rodziny. Dziś wiemy już, że związana jest ona z... Grójcem. Burmistrz Jacek Stolarski przygotowuje specjalne zaproszenie do amerykańskiej gwiazdy filmowej, proponując wizytę w maju 2018 r. podczas Święta Kwitnących Jabłoni.

Podczas jednego z programów TVN przed dwoma laty Johansson przyznała, że ma polskie korzenie.
- Mój dziadek i jego bliscy pochodzili z Polski, ale moja mama, a jego córka, urodziła się już w Nowym Jorku. Nie mam żadnej rodziny w Polsce, a przynajmniej nic o tym nie wiem – powiedziała wtedy Scarlett. - Może gdybym pojechała na wycieczkę śladami moich przodków, to jeszcze kogoś bym tam znalazła. Dziadek miał na nazwisko Szlamberg. Bardzo bym chciała odwiedzić Polskę. Szukanie swoich korzeni mogłoby być bardzo ciekawe – dodała.
Od tamtego wywiadu o przyjeździe aktorki do Polski zapadła cisza. Niedawno jednak gwiazda była gościem programu „Finding your roots”. Scarlett nie mogła powstrzymać wzruszenia, gdy dowiedziała się o wyjątkowo tragicznej historii swoich przodków. Brat jej dziadka wraz ze swoimi dziećmi podzielił los tysięcy Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej w getcie warszawskim.

Twórcy programu zgromadzili dokumentację w oparciu o zasoby muzeum Yad Vashem w Jerozolimie. My staraliśmy się poszerzyć wiedzę o historii rodziny Szlambergów w Polsce. Okazało się, że ślady prowadzą do... Grójca na ówczesną ul. Warszawską 3.

Aktorka przyznała, że odkąd dowiedziała się więcej o losach swojej rodziny, poczuła się bardziej związana ze swoimi korzeniami. – Chętnie spędziłabym Święta Bożego Narodzenia w Polsce, ponieważ słyszałam od moich dziadków, że są u nas najpiękniejsze – dodała.

Zapewne na zorganizowanie świątecznego pobytu jest już za późno. Ale z pewnością Scarlett byłaby królową naszego Święta Kwitnących Jabłoni, a przy okazji przekonałaby się, jak pięknie jest w największym sadzie Europy w tym czasie...                                         

Ostatnio zmieniany piątek, 22 grudzień 2017 09:00

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account