Lady Pank i Pectus gwiazdami Święta Kwitnących Jabłoni

Lady Pank i Pectus gwiazdami Święta Kwitnących Jabłoni Fot. Facebook Zespołu Lady Pank
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy już termin oraz gwiazdy tegorocznego Święta Kwitnących Jabłoni.

W tym roku na Święcie Kwitnących Jabłoni (19 i 20 maja) wystąpią  artyści lokalni oraz gwiazdy: Izabella Trojanowska z zespołem, Sławomir z kapelą „Trzymajmy się Zapały” oraz Hamak Band, Aleksandra Szwed & The CzadMakers i Wielkie Gwiazdy naszej imprezy: zespół Pectus i legendarny Lady Pank.

Nasze święto odbywać się będzie w ramach obchodów rocznicy 100- lecia niepodległości Polski.Program musi więc być wyjątkowy i taki przygotowaliśmy: znakomite zespoły, dużo niespodzianek i atrakcji. Od 14 maja, przez cały tydzień aż do festynu w sobotę 19 maja odbywać się będą imprezy towarzyszące: koncerty, wystawy, spotkania.

Dwudniowy festyn dedykowany wszystkim sadownikom rozpoczynamy w sobotę, 19 maja na Placu Targowym przy ul. Kobylińskiej koncertem o godz. 16.00 ”Sady w Obłokach”. Wystąpią grupy i artyści lokalni oraz gwiazdy: Izabella Trojanowska z zespołem, Sławomir z kapelą „Trzymajmy się Zapały” oraz zespół Pectus.

Izabela Trojanowska - aktorka i piosenkarka. Pierwszy sukces odniosła na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie. W 1972 r. została laureatką nagrody za debiut na festiwalu w Opolu. W 1980 r. nawiązała współpracę z Budką Suflera. Lider zespołu Romuald Lipko zaczął dla niej komponować piosenki do tekstów Andrzeja Mogielnickiego, które stały się przebojami: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę”. Oba utwory wydano na singlach, wraz z utworami: „Komu więcej, komu mniej” oraz „Tydzień łez”. W 1981 r. nagrała z Tadeuszem Nalepą płytę „Pożegnalny cyrk”, zawierającą utwory krytykujące stan wojenny. Cenzura nie dopuściła do wydania albumu. W latach osiemdziesiątych Iza osiągnęła największe sukcesy. Wygrała nieomalże wszystkie plebiscyty popularności. Nakłady jej płyt rozchodziły się błyskawicznie, piosenki okupowały czołowe miejsca list przebojów. Sale na koncertach były wypełnione do ostatniego miejsca. W 1990 r. wystąpiła jako gwiazda na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

W 2006 r. wydała płytę ze swoimi najlepszymi piosenkami. Cały czas jest na scenie i oczywiście zagra dla was na naszym święcie.
W sobotę wystąpi niekwestionowana gwiazda rok-polo Sławomir z zespołem. Aktor, showman, piosenkarz Sławomir Zapała. W 2006 r. ukończył PWST w Krakowie. Zagrał w kilkunastu produkcjach filmowych, występuje czynnie w różnych teatrach. Działalność muzyczną rozpoczął w Nowym Jorku zyskując uznanie polskich emigrantów. Wydał debiutancki syngiel „Megiera”, w teledysku do piosenki wystąpili aktorzy Ewa Kasprzyk i Krzysztof Kiersznowski. Klip osiągnął 30 milionów wyświetleń. W tym samym roku ukazał się drugi singel „Ni mom hektara”, a w 2016 r. - trzeci „Aneta” nagrany przy współpracy z zespołem VOX. 10 kwietnia 2017 r. ukazała się jego debiutancka płyta studyjna The Greatest Hits. Dotarła do czwartego miejsca polskiej listy przebojów. W tym roku piosenka „Miłość w Zakopanem” uplasowała się w czołówce utworów najczęściej odtwarzanych.

Siła woli na scenie
Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie jednak zespół „Pectus” - słowo to pochodzi z języka łacińskiego i oznacza siłę woli, hart ducha i upór w dążeniu do celu. W zespole grają czterej bracia Szczepanikowie z Bogoniowic. Pectus w braterskim składzie narodził się w 2011 r. Premiera okrytego złotem albumu „Siła Braci” doprowadziła ich do sukcesu scenicznego w 2013 r. Jak mówią o sobie – Naszą siłę bierzemy z wartości jakie przekazali nam rodzice, są nimi miłość oraz szacunek do pracy i drugiego człowieka.

Muzycy mają też przesłanie do młodych ludzi z niewielkich miejscowości, a marzących o sukcesie: - Trzeba wyznaczać sobie cele i je spełniać, pamiętając przy tym o rodzinie i tożsamości. W sierpniu 2006 roku wzięli udział w konkursie „Przebojem na Antenę”. Zdobyli drugie miejsce. W marcu 2008 r. dzięki utworowi „To co chciałbym Ci dać” grupa zakwalifikowała się na Festiwal w Sopocie. We wrześniu 2010 r. miał premierę drugi album studyjny „Stos praw”. Singlem promującym płytę była piosenka „Oceany”, która nie schodziła z list przebojów. Na jubileuszowym 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii Super Grupa, Pectus zwyciężył. Album „Kalendarz Dżentelmeni” ukazał się w 2014 r. Z zespołem zaśpiewali znani polscy aktorzy. Grupa wystąpi o godz. 21.30.Festyn na Rynku
Drugi dzień Święta Kwitnących Jabłoni, 20 maja w niedzielę, rozpoczniemy na Rynku o godz. 10.00 Festynem Rodzinnym „Integracja”: zabawami dla dzieci i rodziców, koncertami zespołów szkół grójeckich. Jak co roku będziemy wybierać Króla i Królową Szarlotki i oczywiście zmierzymy długość tegorocznych wypieków, może pobijemy rekord? Pierwszą część niedzielnej zabawy zakończmy koncertem piosenek międzywojennych w wykonaniu artystów scen warszawskich.

Przenosimy się na Plac Targowy
W drugiej części naszej świątecznej zabawy przeniesiemy się na plac przy ulicy Kobylińskiej. Startujemy o godz. 16.00 koncertem „Jesteśmy razem” dedykowanym wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Grójec. W programie wystąpią szkolni artyści scen grójeckich – grupy taneczne, zespoły muzyczne, oraz zaproszone gwiazdy: Mirosław Kalisiewicz dawny lider grójeckiego zespołu „Towar Reglamentowany”, teraz twórca i lider kapeli Hamak Band, Aleksandra Szwed & The CzadMakers i gwiazda wieczoru Lady Pank.

Zespół Hamak Band został powołany do życia spontanicznie przez doświadczonych muzyków, z nieodpartej potrzeby tworzenia gitarowych bezpretensjonalnych piosenek z elementami big bitu, rock’ n rola i country.
Autorskie polskie teksty śpiewane przez charyzmatycznego basistę, energetyczny wokal gitarzysty, intensywna perkusja i multiinstrumentarium - to składniki oryginalnego, elektryzującego brzmienia.

Gotowi na Miłość
Koncert „Gotowi na Miłość” i energetyczna młoda wokalistka Aleksandra Szwed. Dla niej Marcin Przytulski napisał piosenki. Gwiazda telewizji i teatru. Muzyką promuje miłość. Razem z Marcinem na scenie tworzą niepowtarzalną atmosferę – energia i radość dźwięków. Piękno i talent w połączeniu z radością tworzenia. Jest rock, funk, dynamika, wspaniali muzycy i piękne tancerki. Znika bariera: scena – widownia. Jesteśmy razem wszyscy, gotowi na Miłość. Aleksandra Szwed jest też znakomitą aktorką, jeżeli chcecie ją zobaczyć na scenie to wystąpi w sali widowiskowej GOK, 15 lutego o godz. 19.00 w sztuce „Alibi potrzebne od zaraz”. Zapraszam.

Na koniec Lady Pank
Lady Pank jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Przeszło trzy dekady na scenie, dwadzieścia płyt, dziesiątki przebojów. Założony w 1981 r. przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Szczyt popularności to rok 1983, kiedy zespół wykonał 360 koncertów. Przed wami wystąpi jeden z najlepszych, najbardziej twórczych zespołów polskich. Grają świetną muzykę, łączą pokolenia. Wystąpią na naszej scenie w niedzielę o godz. 21.30 jako Mega Gwiazda Święta Kwitnących Jabłoni.
Zapraszam wszystkich na dobrą zabawę.              

Grzegorz Rejer

Ostatnio zmieniany piątek, 30 marzec 2018 11:25

Komentarze  

-2 #3 Miejscowy Zespół 2018-01-31 12:29
PROMOCJA i GOK ??? Gdyby nie ta sala kinowa to GOK praktycznie by nie istniał !!! A Propos lokalnych zespołów - dzięki panującemu p."Dyrektorowi" nigdy nie było możliwości rozwoju dla lokalnych zespołów. NIESTETY.
Cytować
0 #2 Slawomir 2018-01-26 15:07
Super gwiazdy no i slawomir to jest skandal !!!!#
Cytować
0 #1 Edward 2018-01-26 14:51
A moze pare slow o lokalnych zespolach ? Czemu nie promujecie naszych. Jak spiewaja za darmo to juz sa mniej wazni? Zrobmy sobie sami Gwiazdy z Grójeca
Cytować

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account