Konwent Geek Expansion - w realu i świecie fantastyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wielki zlot fanów planszówek, gier wideo oraz fantastyki powraca po raz trzeci! 24-26 sierpnia w Grójecki Ośrodku Kultury odbędzie się Konwent GEEK EXPANSION 3.0 z całą masą konkursów, quizów i atrakcji.

Grójecki Klub GROFAN w ciągu ostatnich miesięcy znacznie się rozwinął - z pomocą mieszkańców wygraliśmy od Fundacji Orange świetnie wyposażoną salę informatyczną, tzw. Pracownię Orange. Dzieci, młodzież i dorośli mogą korzystać bezpłatnie z komputerów, konsoli PS4, gogli VR. Dzięki kolejnym sukcesom w konkursach grantowych oraz składkom od członków GROFAN powiększyliśmy naszą biblioteczkę gier planszowych i wideo o kolejne tytuły, zakupiliśmy zestawy modelarskie i klocków do konstruowania pojazdów mechanicznych.

Nowe konsole
Za sprawą dofinansowania z Programu Działaj Lokalnie, specjalnie na potrzeby działań pracowni, na jesieni zakupimy konsole NES i SNES, a to oznacza, że lokalna młodzież będzie miała dostęp do gier z 4 epok cyfrowych: lat 70. (rekonstrukcja konsoli Atari 2600), lat 80. (konsola NES), lat 90. (konsola SNES) i współczesnych (PlayStation 4). Już teraz zapraszamy do zapisów na turnieje gier wideo: Worms, Heroes III, Counter-Strike, Battlefront, Injustice, Alien: Isolation, London Heist, League of Legends! Patronat nad naszymi turniejami objął Komputronik Grójec oraz Games4U Grójec.

Wypożyczalnia gier
W ciągu 3 lat znacznie rozbudowaliśmy biblioteczkę gier planszowych, dzięki czemu została uruchomiona Wypożyczalnia Gier, w której mieszkańcy mogą znaleźć ponad 70 tytułów, zarówno klasycznych, jak "Chińczyk", "Monopoly", "Twister", "Superfarmer", "Osadnicy z Catanu", "Carcassonne"; jak i zaawansowanych: "Eldritch Horror", "Terraformacja Marsa", "Fief", "Pandemia", "Dracula", "Agricola" czy "Cywilizacja: Poprzez Wieki". Na naszym konwencie uczestnicy będą mieli dodatkowo dostęp do ponad 100 innych tytułów, które wypożyczymy od największych polskich wydawców - Galakty, Rebela, Portalu, Barda, Granny. W ramach imprezy odbędą się eliminacje do ogólnopolskich turniejów: Carcassonne, Marco Polo, Potwory w Tokio, Wsiąść do pociągu.

Roboty do składania
GEEK EXPANSION 3.0 będzie idealną okazją, by wprowadzić zajęcia elektro-mechaniczne. W ramach programu "Superkoderzy" Fundacji Orange zakupimy do pracowni pięć zestawów robotów do składania i programowania marki LOFI, które będą uzupełnieniem dla zestawów Arduino i Dromader, dofinansowanego z "Działaj Lokalnie". W dalszych planach Grójeckiego Ośrodka Kultury jest powołanie sekcji modelarskiej, w której młodzi będą tworzyli własne konstrukcje (robotów, urządzeń mechanicznych, elektrycznych, uczyli się programowania, malowanie modeli i ich sklejania).

Będzie Escape Room
Tradycyjnie dostępne będą także prelekcje o filmach, komiksach, grach, a także quizy z nagrodami, sesje RPG. Gwoździem programu naszego konwentu bez wątpienia będzie Escape Room. Każdego wieczoru podczas konwentu jedno pomieszczenie zostanie przeznaczone na grę zespołową w klimacie zagadki i zbrodni. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwikłać tajemnicę morderstwa i odnaleźć wskazówki dotyczące zabójcy. Mają na to 60 minut, nim sami nie padną ofiarą prześladowcy. Będzie to jedna z nielicznych atrakcji, która będzie płatna, pozostałe punkty programu, w tym turnieje, są bezpłatne. Więcej o konwencie przeczytacie na stronie www.grofan.gokgrojec.pl.
Konwent Gier i Fantastyki GEEK EXPANSION 3 realizowana jest przez Grójecki Klub Gier i Fantastyki GROFAN w ramach Programu Działaj Lokalnie dofinansowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki: Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Samorządowi Gminy i Miasta Grójec, starostwu w Grójcu oraz partnerom: DELTIMA Sp. z o.o., TRANS-MED Dariusz Witkowski, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.
Łukasz Haśke

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 sierpień 2018 07:58

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account