czwartek, 30 marzec 2023
Lodowisko w Grójcu jednak będzie czynne

W odpowiedzi na głos mieszkańców jest mi miło poinformować, że wraz z dyrektorem Grójeckiego Ośrodka Sportu "Mazowsze" podjęliśmy przygotowania do uruchomienia lodowiska w tym sezonie - ogłosił w czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda.

 

Jak napisał w mediach społecznościowych burmistrz Grójca, mimo początkowych trudności udało się znaleźć rozwiązanie dla tego przedsięwzięcia, w czym pomogło ustabilizowanie się cen energii elektrycznej i zmiany ustawowe – pozwoliło to na nowo oszacować koszty eksploatacji lodowiska.

- Mam nadzieję, że ta informacja ucieszy miłośników sportów zimowych - w szczególności dzieci - i uprzyjemni czas świąt w oczekiwaniu na spotkania lodowiskowe - podkreślił Dariusz Gwiazda.

Wcześniej Grójecki Ośrodek Sportu "Mazowsze" ogłosił, że z powodów ekonomicznych w tym roku nie uruchomi lodowiska. - Jest nam bardzo przykro, bo wiemy, jaką popularnością cieszyło się nasze lodowisko. Niestety koszty energii związane z jego uruchomieniem i funkcjonowaniem są tak wysokie, że musieliśmy podjąć trudne decyzje, a jedną z nich jest nieotwieranie lodowiska w tym roku - napisano wówczas na facebookowym profilu Grójeckiego Ośrodka Sportu.

Poniżej fotorelacja z lodowiska, które funkcjonowało na początku tego roku: