czwartek, 24 czerwiec 2021
Kino plenerowe w Grójcu ponownie otwarte

Wydarzenie odbędzie się  w  ramach "Majówki z Kwitnącym GOKiem" i będzie pierwszym w tym roku kinem plenerowym.  

W sobotę, 22 maja o 20:30 na parkingu przy budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury zostanie wyświetlona bezpłatnie  francuska komedia obyczajowa pt. "Jak być dobrą żoną".

To pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa szkoła przetrwania. W rolach głównych: laureatka Oscara i Złotej Palmy – Juliette Binoche, oraz jedenastokrotnie nominowana do Cezara – Noémie Lvovsky. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.
Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła.

Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się… wyzwoloną kobietą?

Grójecki Ośrodek Kultury przygotuje sto leżaków, na których można będzie wygodnie rozsiąść się przed ekranem. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą poduszki i  kocyka, gdyż majowe wieczory bywają zdradliwe. 

Organizatorzy proszą o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych. 

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/11CrrACH7