wtorek, 24 listopad 2020
Repertuar kina 4-6 października

Dwa filmy familijne: "Magiczny Dywan" oraz "Dora i Miasto Złota", horror "TO, rozdział II" i historyczny obraz podziemia niepodległościowego w filmie "Piłsudski" - to propozycje grójeckiego kina w nadchodzący weekend. Dodatkowo w ramach spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego spotkanie z aktorem Józefem Pawłowskim, znanego z takich filmów jak: "Miasto 44", "Na bank się uda" i "Jack Strong".

4 października, piątek
16:00 Magiczny Dywan
18:00 Dora i Miasto Złota
20:00 TO, rozdział II

5 października, sobota
14:00 Magiczny Dywan
16:00 Dora i Miasto Złota
18:00 DKF: Piłsudski i spotkanie z Józefem Pawłowskim
20:00 TO, rozdział II

6 października, niedziela
11:00 Magiczny Dywan
14:00 Magiczny Dywan
16:00 Dora i Miasto Złota
18:00 TO, rozdział II

MAGICZNY DYWAN (Animacja, 2D Dubbing)
Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swej zaginionej wnuczki. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.

DORA I MIASTO ZŁOA (Familijny, 2D Dubbing)
Komedia kryminalna – szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

TO, ROZDZIAŁ II (Horror, 2D Napisy))
Mija 27 lat od starcia Klubu Frajerów w Derry z morderczym klaunem Pennywisem. Już jako dorośli, bohaterowie prowadzą zwyczajne życie i już niemal zapomnieli o koszmarze z dzieciństwa. Nieoczekiwanie TO powraca, zaczynają ginąć kolejne dzieci w Derry. Pomimo traumy drużyna znów łączy siły by ostatecznie pokonać potwora, a umożliwić im to ma stary indiański rytuał.

DKF JASMINUM: PIŁSUDSKI (Historyczny)
Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. "Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z aktorem, Józefem Pawłowskim ("Miasto 44", "Na bank się uda", "Jack Strong")!