wtorek, 05 grudzień 2023
Wolontariat z Klubem GROFAN

Kończy się kolejny rok aktywnej zabawy z Klubem Gier i Fantastyki GROFAN! W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do wielkich zmian w naszej grupie, między innymi dzięki wygranej Pracowni Orange.

Nasz Klub działa już od 3 lat Szczególnie ostatni rok był bardzo pracowity, a to za sprawą wygranej w internetowym konkursie Fundacji Orange, w którym zdobyliśmy 20 tys. głosów, co było drugim najlepszym wynikiem w kraju! Od stycznia na ulicy Piłsudskiego 3 działa sala informatyczna, w której dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnego internetu, pograć w gry wideo (a także skorzystać z gogli trójwymiarowych), gry planszowe (ponad 80 tytułów) a od niedawna w gry fabularne (sesje aktorskie). Pracownia dała nam także przestrzeń i zasoby by prowadzić zajęcia informatyczne (Programowanie z grą Minecraft) czy robotyki (LOFI Brain).

Dzięki wsparciu z Programu Działaj Lokalnie zakupiliśmy także nowe konsole (Nintendo, Super Nintendo, Atari) oraz zestawy edukacyjne z elektroniki (Dromader, Arduino UNO). Niczego jednak nie osiągnęlibyśmy bez wsparcia partnerów - Games4U, Komputronika, Księgarni K. Lichosik, PSP nr 2 w Grójcu, a już przede wszystkim nie bez pomocy wolontariuszy, których z każdym eventem przybywa. Bardzo nas cieszy, że młodzież coraz chętniej chce się integrować i brać udział w kulturalnym życiu naszego miasta. Już teraz zapraszamy wszystkich, w tym rodziców z dziećmi do zabawy podczas zimowej edycji konwentu GEEK EXPANSION 3.5 w lutym 2019 roku. Przygotujemy dla was salę gier planszowych, turnieje gier wideo z nagrodami, quizy i konkursy a także niesamowite sesje RPG!

Łukasz Haśkie