KULTURA

Szarlotka wśród gwiazd

Szarlotka wśród gwiazd Fot. Ilona Feliksiak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już od przeszło pięćdziesięciu lat, tradycyjnie w maju, grójecki region sadowniczy obchodzi Święto Kwitnących Jabłoni. Kiedy najpiękniej w biel i róż są wystrojone sady.

Od siedemdziesiątych lat święto na stałe organizowane jest w Grójcu. W tym roku zagości 19 i 20 maja na placu targowym i rynku.
Grójeckie święto to cykl różnych imprez, spotkań, koncertów. Cechą główną jest jego różnorodność. Tradycyjnym punktem obchodów jest dwudniowy festyn, gdzie prezentują się młodzi grójeccy artyści, tancerze, zespoły muzyczne oraz zaproszone gwiazdy.

W tym roku rozpoczynamy 15 maja koncertem inaugurującym Święto Kwitnących Jabłoni. O godzinie 18:00 w sali widowiskowej GOK rozpocznie się występ Karoliny Łopuch i Macieja Czemplika, którzy wykonają utwory Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. Łopuch mimo młodego wieku jest laureatką wielu konkursów i festiwali.

W piątek, 19 maja na placu targowym, wystąpią: punk rokowy zespół Dekolt z Piekar Śląskich, Mikromusic finalista opolskich debiutów, a gwiazdą wieczoru będzie ANIA WYSZKONI. W sobotę, 20 maja zaczynamy Przeglądem Orkiestr Dętych OSP z powiatu grójeckiego. Będzie również wybór Króla/Królowej Szarlotki 2017 r., konkursy z nagrodami oraz bicie rekordu długości szarlotki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ grójeckiego zespołu Strefa A.

Tego dnia ulicami Grójca przejedzie parada pojazdów i motocykli. Organizatorami parady są Paweł Jackowski, Grójecki Ośrodek Kultury i Klub Motocyklowy Cobra.

W sobotnie popołudnie wystąpią Chór Miasta Grójec, soliści i laureaci festiwali, zagra grójecki zespół Metro, wystąpi gwiazda muzyki disco polo Czadoman, kapela Hanki Wójciak, góralki o pięknym głosie oraz gwiazda wieczoru – HAPPYSAD.

Na dzieci na placu targowym czeka kolorowe wesołe miasteczko. W tym roku obsługą gastronomiczną zajmie się firma Pawła Jackowskiego.

Czekamy na Was wszystkich, chcemy, abyście się dobrze bawili. ZAPRASZAMY !

Grzegorz Rejer

Poniżej publikujemy plakaty informacyjne Święta Kwitnących Jabłoni 2017 r.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 16:27

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account