KULTURA

"Dajcie mi tenora" już wkrótce w Grójcu!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty.

Jednak na chwilę przed uroczystą premierą „Otella”, wszystko zaczyna się komplikować.
Powodem tego są… humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru – Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii!
Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę!

Zdesperowany Dyrektor Opery – Sanders – nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują… kobiety: Diana – Primadonna nimfomanka, Maggie – dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia – egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli – temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy – cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse.

Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max – asystent Dyrektora – młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem…
DAJCIE MI TENORA! to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy…
W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

Uwaga! Publiczności wolno będzie śmiać się basem lub sopranem – oby głośno i serdecznie!

Bestsellerową komedię „Lend Me a Tenor!” napisał uznany autor broadway’owskich hitów – Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie.  Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach

Premierę Teatru Capitol reżyseruje mistrz komedii Marcin Sławiński, który do odegrania przezabawnych postaci zaprosił prawdziwy panteon gwiazd. Na scenie pojawią się m.in. Kasia Zielińska, Artur Chamski, Marta Wierzbicka i Grzegorz Halama.

Obsada:

Halina Bednarz
Marta Wierzbicka
Katarzyna Zielińska
Katarzyna Żak
Artur Chamski
Grzegorz Halama
Łukasz Gosławski
Wojciech Wysocki
 
Reżyseria: Marcin Sławiński
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Joanna Pielat
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
Kostiumy: Justyna Chruślicka
Asystent reżysera: Halina Bednarz
Korepetycje muzyczne: Anna Chmielarz

7 czerwca 2017 r. godz. 19.00, sala widowiskowa GOK.

Bilety w cenie 85 zł dostępne w punkcie ksero GOK.

(48) 664-23-06 wew. 11

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 maj 2017 09:30

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account