WIADOMOŚCI

GRAND PRIX IKA POLAND 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Nadarzynie k. Warszawy odbyły się 22 kwietnia zawody z cyklu GRAND PRIX IKA POLAND 2017.

Na starcie stanęło 200 zawodników z 18 klubów, w tym reprezentacje Białorusi i Ukrainy. Rozegrano 29 konkurencji w poszczególnych grupach wiekowych (dzieci, juniorzy, seniorzy oraz weterani). Zwycięzcy Grand Prix w konkurencjach dziecięcych i juniorskich otrzymali rowery, natomiast seniorzy walczyli o nagrody finansowe.
Znakomicie spisali się zawodnicy Klubu Karate „Seiken” Grójec. 15 z nich zdobyło łącznie 8 medali (5 złotych, dwa srebrne, 1 brązowy).

W konkurencjach dziecięcych wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Ewa Godlewska, która wywalczyła aż dwa krążki (złoto –kumite, srebro – kata). Wśród chłopców niesamowite umiejętności w kumite (walka) zaprezentowali Olek Karczmarz i Michał Stępień, wygrywając swoje pojedynki przed czasem. Konkurencje kumite Olka i Michała były najliczniej obsadzone w Gran Prix 2017 - w każdej z nich startowało przeszło 25 zawodników z kraju i zagranicy.

Bartek Lep, który niedawno został najpopularniejszym sportowcem Ziemi Grójeckiej, wygrał konkurencję kata, pokonując aż 38 zawodników! W rywalizacji seniorów (kata) na najniższym stopniu podium stanął Robert Ptasiński, który wykonywał zaawansowane kata stylu gosoku-ryu.

Kolejnym sprawdzianem zawodników Klubu Karate „Seiken” Grójec będzie Puchar Europy we Włoszech-Turyn (30.04.2017), w którym wystartują Shihan Jacek i Krzysztof Chałupka oraz Polish Open w Szczecinie (7.05.2016), w którym weźmie udział dziecięca i młodzieżowa kadra grójeckiego klubu.

Wyniki: Ewa Godlewska – złoto, srebro; Zosia Warzybok – złoto; Olek Karczmarz – złoto; Michał Stępień – złoto; Bartek Lep – złoto; Filip Piróg – srebro; Robert Ptasiński – brąz.

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 14:45