WIADOMOŚCI

Spotkanie z poetką Agnieszka Frączek

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

20 kwietnia w PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie gościła Agnieszka Frączek - poetka,językoznawca, germanistka, leksykograf, a także popularyzatorka wiedzy o współczesnej polszczyźnie.

Uczniowie zaborowskiej podstawówki mieli wyjątkową okazję spotkać się z autorką znanych i lubianych wierszy dla dzieci. Pani Agnieszka Frączek zaprezentowała kilka swoich utworów z najbardziej znanych tomików: "Słoń na hulajnodze", "Kotostrofy", "Zielono mi", "Wiersze łaciate i jeden w kratę". Odbyły się też warsztaty dla uczniów klas starszych o kulturze słowa, błędach językowych i najczęściej pojawiających się bykach. Z autorką książki "Byk jak byk" uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przekonać się jak dużo językowych pułapek czyha nie tylko na najmłodszych.

Krótki wywiad przeprowadzony przez redaktorów szkolnej gazetki "Uczniak" pozwolił uczestnikom spotkania dowiedzieć się między innymi czym inspiruje się poetka przy tworzeniu wierszy, skąd czerpie pomysły, jak spędza wakacje, czy lubiła w szkole matematykę? Poznaliśmy odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

Na pamiątkę niecodziennego spotkania uczniowie otrzymali autografy, każdy mógł uwiecznić się na fotografii z poetką. Pani Agnieszka Frączek od uczniów otrzymała na pamiątkę książkę z dedykacją naszego regionalisty i pisarza pana Remigiusza Matyjasa. Dzieci z Akademii Przedszkolaka "Krasnal" obdarowały poetkę "książeczką" własnego autorstwa, pt. "Przygody Dinusia" oraz wręczyły plakat z ulubionym bohaterem Frankiem. W majowym numerze "Uczniaka" ukaże się wywiad z panią Agnieszką Frączek. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego spotkania na naszej stronie internetowej pspzaborow.pl

Redakcja "Uczniaka" PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 15:01

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account