WIADOMOŚCI

Pałac w Małej Wsi zaprasza na majówkę!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W długi weekend majowy warto zaplanować wycieczkę do podgrójeckiego Pałacu Mała Wieś, który zaprasza na ciekawe atrakcje.

1 maja odbędzie się uroczyste Otwarcie Herbaciarni, a 3 maja spotkanie edukacyjne dla najmłodszych – „Konstytucja Bazylego”.

Otwarcie pałacowej Herbaciarni to prawdziwa gratka dla wielbicieli tego napoju. Podczas wydarzenia będzie można skosztować herbat z różnych zakątków świata. W menu znajdą się również ciasta przygotowane przez małowiejskich kucharzy oraz domowe lody. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Fundatorem Pałacu w Małej Wsi był Bazyli Walicki – jeden z twórców Konstytucji 3 maja. Czy może więc być lepsze miejsce na opowieść o tym dokumencie? „Konstytucja Bazylego” to spotkanie edukacyjne dla najmłodszych, w czasie którego przybliżona zostanie przeplatająca się historia Polski, Konstytucji 3 Maja oraz Małej Wsi. Po spotkaniu odbędą się warsztaty z robienia biało-czerwonych kokard narodowych. Bilet kosztuje tylko 15 zł.

Przez całą majówkę działać będzie również pałacowa restauracja Stara Wozownia, w której obecnie króluje menu szparagowe – warto wybrać się skosztować pysznych dań z tym polskim produktem. A po obiedzie, jeśli pogoda dopisze – do dyspozycji odwiedzających są przepiękne pałacowe ogrody (prawie 30 hektarów!).

Kalendarium:
Otwarcie Herbaciarni: 1 maja 2017 rok, w godz. 13.00-22.00
„Konstytucja Bazylego”: 3 maja 2017 roku, w godz. 13.00-18.00

Więcej informacji o atrakcjach i Pałacu Mała Wieś:
www.palacmalawies.pl
www.facebook.com/palacmalawies

Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 18:47

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account