WIADOMOŚCI

„Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

28 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom klas trzecich.

W uroczystości oprócz 162 najmłodszych absolwentów udział wzięli zaproszeni goście: Paweł Siennicki - Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, Adam Jędrzejczyk - Przewodniczący Rady Rodziców, Tomasz Bruszewski - Członek Prezydium Komitetu Studniówkowego, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie klas drugich.

W części oficjalnej odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wychowawcom za trzyletnią pracę oraz nagród absolwentom za bardzo dobre wyniki w nauce i 100 % frekwencję.  Dyrektor szkoły Zbigniew Krawczak przedstawił szczególne osiągnięcia uczniów: 6 uczniów ukończyło szkołę z biało – czerwonym paskiem na świadectwie w tym czterech ze średnią 5.0 i wyżej, najwyższą średnią uzyskał Łukasz Żółcik - 5,11, Xymena Korczak - 5,06, Aneta Ernest i Julia Świdzińska - 5,0. 7 uczniów otrzymało nagrody za dobre wyniki w nauce – średnia powyżej 4,5, dwóch uczniów Arkadiusz Górecki i Bartłomiej Pawiński otrzymali gratulacje za 100 % frekwencję przez 3 lata nauki w Liceum, najlepszą średnią w szkole uzyskała klasa 3 F – 3,65.

Liczna grupa uczniów została wyróżniona za osiągnięcia sportowe, w konkursach przedmiotowych i działalność w chórze szkolnym. Szczególne podziękowania otrzymali uczniowie reprezentujący szkołę jako chorąży pocztu sztandarowego i asysta pocztu sztandarowego.

Po ciepłych słowach do maturzystów ze strony zaproszonych gości nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkolnego i ślubowanie najmłodszych absolwentów. Życzenia dla maturzystów od Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Gawina zakończyły część oficjalną. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 1c, 2a, 2c i 2e pod kierunkiem p. Magdaleny Sarneckiej Zys i p. Beaty Majewskiej miał za zadanie pokazać, czy absolwenci są już gotowi do wyzwania, jakim jest egzamin dojrzałości oraz przedstawił przykładowe sytuacje z którymi mogą się zetknąć w dorosłym życiu. Dopełnieniem programu słownego była część muzyczna, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Magdaleny Skassy. Na zakończenie akademii uczniowie przygotowali swoim starszym kolegom mini wersję egzaminu, którą był test wiedzy o naszym Liceum. Po programie artystycznym absolwenci odebrali świadectwa i pożegnali się ze swoimi wychowawcami.

A po 5 dniach,  4 maja o godz. 9.00 - 162 absolwentów rozpoczęło maturalny maraton zaczynając od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przed maturzystami egzaminy zarówno w formie pisemnej jak i ustnej i tak do 23 maja, a wyniki 30 czerwca. Trzymamy kciuki….

LO Grójec

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account