WIADOMOŚCI

„Strefa zdrowia i relaksu w parku” już otwarta!

„Strefa zdrowia i relaksu w parku” już otwarta! Fot. Rafał Donica
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 30 kwietnia w parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego otworzono „Strefę zdrowia i relaksu”. Zadanie było realizowane od listopada 2016 r. w ramach grantu z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Pomimo porannego chłodu, o godz. 9:00 na parkowej polanie, pod Dębem Kazimierzem zgromadzili się biegacze i osoby, które lubią aktywnie spędzać czas, by wziąć udział w treningu pod okiem Artura Błasińskiego – byłego reprezentanta kraju w biegach długich, lekkoatlety, trenera. Znany sportowiec nie tylko poprowadził bieg po parku, ale także pokazał ćwiczenia przygotowujące do odpowiedzialnego biegania, prawidłowej rozgrzewki, techniki biegania i rozciągania. Zademonstrował również ćwiczenia na urządzeniach mini-siłowni, zakupionych w ramach realizacji projektu. O godz. 10:30 miał miejsce energetyczny pokaz BOKWY w wykonaniu grupy BOKWY Joli Gawrońskiej, działającej przy Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

W drugiej części dnia o godz. 15:00, na mieszkańców Warki i turystów czekała kolejna niespodzianka – wspólny relaks na polanie parkowej i koncert „Swing w grodzie piwa i historii” w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato działającej przy Dworku na Długiej w Warce. Swój debiut miała też „Strefa relaksu” z nowymi leżakami do wypoczynku, zakupionymi w ramach realizacji zadania. Tego popołudnia pracownicy muzeum częstowali kawą i herbatą na polanie, a restauracja Zajazd na Winiarach urządziła grill bar.

Podczas niedzieli w parku swoją ofertę na sezon lato 2017 prezentowały lokalne firmy i instytucje związane z kulturą i turystyką, m.in. Galeria Kawiarnia RYNEK, Soki Gabler, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, BOKWA Jola Gawrońska, Klub FORMA Warka, a także Dworek na Długiej. Nie zabrakło stoiska promocyjnego Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. W tym dniu wszyscy mogli nieopłatnie nabyć takie materiały promocyjne jak: katalogi wystaw, mapy, widokówki, przewodniki, a nade wszystko porozmawiać z pracownikami muzeum o atrakcjach i imprezach zaplanowanych na najbliższe miesiące w tak ważnym roku Jubileuszu 50-lecia instytucji. Dla chętnych zorganizowano spacer do rzeki z przewodnikiem, który opowiadał o parkowych legendach, faunie i florze winiarskiego parku.

Niedzielę w parku zakończył koncert zespołu OSTATNIA PACZKA – Leszek Owczarczyk (gitara, śpiew), Bogdan Sabała (gitara, śpiew), Sławek Klimczuk (gitara, śpiew), który odbył się w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Wykonany program to autorskie piosenki Leszka Owczarczyka, w aranżacji muzycznej Bogdana Sabały. Piosenki te zostaną zaprezentowane na X Festiwalu im. Wojtka Belona w Busku Zdroju w dniach 12-14 maja, a występ w muzeum był pierwszym zderzeniem programu z publicznością i spotkał się z wielkim aplauzem. To była naprawdę udana niedziela w parku i muzeum.

Dziękujemy trenerowi Arturowi Błasińskiemu, Klubowi Biegacza Start Pułaski Warka na czele z Marcinem Banachem i Tomkiem Grzegorkiem, Joli Gawrońskiej – BOKWA, Miejskiej Orkiestrze Moderato działającej przy Dworku na Długiej i Panu Arturowi Gębskiemu, zespołowi Ostatnia Paczka oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację niedzieli w parku i inauguracji „Strefy zdrowia i relaksu”.

Marzena Pawłowska
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

Projekt „Strefa zdrowia i relaksu w parku na Winiarach” został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. www.fundusz.grupazywiec.pl.

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account