WIADOMOŚCI

Wraca Konwent Gier i Fantastyki Geek Expansion 2!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tuż przed końcem słonecznych wakacji Grójec ponownie zostanie opanowany przez miłośników gier i fantastyki, a to za sprawą konwentu Geek Expansion 2!

Grójecki Klub Gier i Fantastyki GROFAN, działający przy Grójeckim Ośrodku Kultury, organizuje w dniach 11-13 sierpnia drugi zlot fanów wszelkiej maści gier oraz fantastyki. Tak jak poprzednio, czekać na nich będą bloki tematyczne - gry planszowe i bitewne, retro gaming, prelekcje o fantastyce w kinie i literaturze, sesje RPG, turnieje, konkursy i quizy z nagrodami, przegląd najnowszych filmowych hitów science-fiction w Kinie GOK oraz cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży.
 
Dzięki współpracy ze sklepem Galaktyka Gier, wydawcami jak Galakta, REBEL oraz Portal Games oraz wareckim Klubem WARG, w naszym Gamesroomie planszowym czekać na Was będzie ponad 200 tytułów, zarówno familijnych, ekonomicznych, strategii jak i przygodówek. Rozegrane zostaną również turnieje – Magic The Gathering, Catan, Carcassonne, Domek, Superfarmer, Neuroshima Hex. W każdym z nich wygrać można cenną nagrodę, książkę, grę planszową, komiks, film na DVD lub grę wideo, vouchery do Kina GOK oraz plakaty filmowe. Oprócz gier planszowych Galaktyka Gier urządzi pokazy bitewniaków, w tym popularnego systemu TANKS!

Powróci w bloku retro gamingu fundacja Dawne Komputery i Gry z kultowymi konsolami telewizyjnymi i komputerami z lat 80. i 90., na których będzie można rozegrać turnieje Duck Hunt, Arkanoid, Worms 2, Mario Kart. Pojawi się między innymi Atari, Commodore, Nintendo, na których będzie można zagrać w sławne produkcje: Doom, Wolfenstein 3D, Contra, Prince of Persia i wiele innych znanych i lubianych produkcji! Grupa Lingo Star przygotuje również warsztaty robotyki, podczas których dzieci przy użyciu klocków LEGO będą konstruować własne roboty i maszyny!

Z radością możemy również ogłosić, że lokalny sklep Komputronik zgodził się wesprzeć turnieje gier Heroes III, Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends, zatem tegoroczny konwent wzbogacony zostanie o małą strefę E-sportową! Odbędą się również pojedynki w grach Worms 2, Mario Kart, Operation Blockade, Duck Hunt, Arkanoid, Teenage Mutant Ninja Turtles.

W Kinie GOK odbędzie się również (bezpłatny!) maraton fanowskich produkcji filmowych, ekranizacji gier, prześmiewczych spotów i parodii najpopularniejszych motywów w fandomie. Fanów kina akcji i fantastyki lat 80. zapraszamy również na GeekoQuiz, w którym uczestnicy będą odgadywali tytuły kultowych produkcji minionej epoki i wygrać cenne plakaty i inne upominki.

Konwent fantastyki z prawdziwego zdarzenia nie mógłby odbyć się bez interesujących prelekcji. Odwiedzi nas w tym roku trzech niesamowitych gości – Szymon Żakiewicz (aka Simon Zack), popularny na konwentach prelegent, który opowie o fantastyce w kinie i literaturze oraz Top 10 najlepszych improwizacji filmowych. Kolejny gość, Marcin Przybyłek, autor poczytnej sagi Gamedec, poprowadzi warsztaty pisarskie, dzięki którym początkujący literaci będą mogli nauczyć się podstaw tworzenia niesamowitych historii i bohaterów. Trzecim prelegentem, ale nie mniej ważnym, będzie Staszek Mąderek, który od lat prowadzi popularne warsztaty filmowe. Staszek opowie na naszym konwencie o komputerowych efektach specjalnych w produkcji gier wideo oraz filmów.

Gadżeciarze też znajdą dla siebie kącik, albowiem Galaktyka Gier i Dawne Komputery i Gry rozstawią stoiska, na których będzie można kupić planszówki, gry bitewne, maskotki, koszulki i upominki.

Fundatorami nagród w turniejach są: Sklep Galaktyka Gier, Rebel.pl, Granna,  Bard, Komputronik Grójec, Dawne Komputery i Gry, Księgarnia K. Lichosik oraz Grójecki Ośrodek Kultury.

Konwent dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie W A R K A.

By dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę www.grofan.gokgrojec.pl lub odwiedźcie nas na Facebooku!

Łukasz Haśkie, Grójecki Klub Gier i Fantastyki GROFAN

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 lipiec 2017 15:03

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account