WIADOMOŚCI

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" w Chynowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 140 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chynowie otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

Policjanci, strażacy, przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zachęcali do noszenia odblasków.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Dla uczniów szkoły, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z JGR Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu poprowadzili zajęcia przygotowujące dzieci i młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu omówili zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu – podinspektor. Michał Skwarczyński, Wójt Gminy Chynów Tadeusz Zakrzewski, kpt. Grzegorz Michalski Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz gospodarz  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chynowie Małgorzata Pawelczyk.

AW

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2017 15:43

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account