WIADOMOŚCI

Kuba wyspa jak wulkan gorąca...

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na jeden wieczór przenieśliśmy się w gorące kubańskie klimaty, a to wszystko za sprawą wieczoru narodowego, który pod koniec września miał miejsce w Grójeckim Ośrodku Kultury.

Imprezę rozpoczęliśmy od wspaniałego występu Duo Latino: Jorge Avila Rodrigueza i Yoilan Pereza Harriette. Duet muzyków świetnie odzwierciedlił prawdziwe kubańskie rytmy, rozbrzmiewały dźwięki gitary, bongo, maracasów i cajonu. Warto wspomnieć, że duet porwał naszą publiczność do wspólnego tańca i śpiewów.

Po pierwszej części koncertu, podróżnicy Anna i Krzysztof Kobusowie opowiedzieli nam o swojej czterotygodniowej wyprawie na Kubę, ilustrując opowieść pięknymi, barwnymi zdjęciami i ciekawymi historiami, które ich spotkały.

Anna i Krzysztof Kobusowie to fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Prowadzą portal o rodzinnych podróżach www.malypodroznik.pl. Są autorami zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych m.in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik” (wyd. MAC Edukacja).

Tradycyjnie już podczas wieczorów narodowych w Grójeckim Ośrodku Kultury, organizowany jest quiz wiedzy o danym kraju, gdzie zwycięzca otrzymuje nagrodę oraz degustacja dań i potraw regionalnych, tym razem były to przekąski kuchni kubańskiej, kuleczki ziemniaczano serowe oraz kuleczki z mięsem i bananami podawane z ostrym sosem.

Wieczór Indonezyjski
Już teraz zapraszamy na kolejny wieczór narodowy, będzie to wieczór indonezyjski. W programie m.in. koncert jawajskiej muzyki gamelanowej, degustacja potraw regionalnych, sklepik z rękodziełem oraz wiele innych atrakcji. Wieczór odbędzie się 7 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK. Bilety już wkrótce w sprzedaży w punkcie ksero GOK. Zapraszamy.

Ilona Feliksiak-Kozerska

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 wrzesień 2017 13:44

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account