WIADOMOŚCI

Wolontariusze poszukiwani

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już po raz czwarty w Grójcu startuje Szlachetna Paczka. Właśnie trwa nabór wolontariuszy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, polegający na pomocy rodzinom żyjącym w trudnej sytuacji materialnej. Co roku angażuje w pomoc setki tysięcy ludzi: wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców.

SuperW czyli wolontariusze Szlachetnej Paczki pełnią najważniejszą rolę w całym projekcie. To właśnie oni docierają do rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie. Rodziny otrzymują konkretną, mądrą pomoc, która daje impuls do zmiany na lepsze. Czasami nie trzeba wiele. Wystarczą ciepłe buty.

Jedna z wolontariuszek opowiada, że podczas wręczania paczki rodzinie, w której kobieta samotnie wychowywała szóstkę dzieci, mała 5-letnia dziewczynka na widok nowych bucików bardzo się cieszyła i powiedziała: - Zobacz mamusiu dostałam nowe buciki i już nie będę musiała w starych podkurczać paluszków i nie będę miała w nich mokro.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Paczka od lat przyciąga wyjątkowych ludzi. Jest doskonałym miejscem nie tylko na rozwój, lecz także na zdobywanie cennych kontaktów i nawiązywanie trwałych przyjaźni.

Aby zostać SuperW, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowych informacji udziela Rafał Pawlak - lider Szlachetnej Paczki w Grójcu, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dotychczasowe działania grójeckiego rejonu Szlachetnej Paczki można śledzić na fanpage'u: facebook.com/szlachetnapaczkagrojec/

IFK

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 wrzesień 2017 17:56

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account