WIADOMOŚCI

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Jasieńcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Październik jest miesiącem kojarzonym w szkołach ze świętem nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów. Każdy związany z oświatą stara się dołożyć cząstkę wiedzy, umiejętności  i serdeczności, by 14 dnia tego miesiąca wspólnie celebrować Dzień Edukacji Narodowej.

W tradycję  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Jasieńcu jest wpisana akademia poświęcona patronowi szkoły - Wincentemu Witosowi, ślubowanie klas pierwszych  oraz montaż słowno-muzyczny o nauczaniu, wychowaniu, i jakże trudnej a  zarazem fascynującej pracy nauczyciela.  Uczniowie spisali się na medal recytując przygotowane wiersze bądź wykonując swoisty koncert życzeń, czyli  piosenki dedykowane nauczycielom.   O panującej atmosferze  życzliwości i wspólnoty istniejącej w murach naszej placówki świadczą oklaski dla niespodziewanego gościa, przyjaciela szkoły, księdza Jarosława Sawickiego, który przybył na nasze spotkanie.

Dzień Edukacji Narodowej to czas utożsamiania się z placówką. Czas wyrażenia szacunku i jedności  oraz wspólne bycie razem. W tym roku szkolnym nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mogli uczestniczyć w gminnej uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, która miała miejsce w murach Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu.  Gospodarze uroczystości: pani Alina Jarosz, dyrektor szkoły, pan Marek Pietrzak -Wójt Gminy Jasieniec zadbali, by w jednym miejscu mogli zebrać się osoby związane z oświatą  w naszej małej ojczyźnie-Jasieńcu. Zaproszenie przyjęli goście z powiatu grójeckiego- pan Marek Ścisłowski - Starosta Powiatu Grójeckiego,  Wicestarosta Powiatu Grójeckiego pan Dariusz Piątkowski oraz pani Barbara Orłowska- Naczelnik Wydziału Edukacji , Zdrowia i promocji Powiatu Grójeckiego.

Pan Marek Pietrzak w sposób jednoznaczny zaznaczył, że wspólne spotkanie pracowników oświaty i osób z nią związaną jest wyrazem solidarności, szacunku  oraz dobrej woli, mimo istniejących podziałów politycznych, społecznych w naszej ojczyźnie. Miłym akcentem uroczystości był recital Iwony Janus, studentki III roku  animacji społeczno-kulturowej.  Piosenki z repertuaru Ann German  były  niezwykłą niespodzianką  dla   gości.

Kolejną miłą chwilą było wręczenie nagród i podziękowań dla nauczycieli, pracowników szkoły przez dyrektorów szkół. Kadra pedagogiczna  ZSP w Jasieńcu mogła zaprezentować się w całości i dać poznać się, jako zsolidaryzowany zespół, którego drogowskazem w pracy dydaktyczno-wychowawczej roku szkolnego 2017/2018 są słowa Alberta Schweitzera: Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. Potwierdzeniem realizacji sentencji  w pracy naszej placówki są słowa i nagroda książkowa otrzymana na ręce  pani dyrektor ZSP w Jasieńcu Doroty Nowak-Michałowskiej. Pan  Marek Pietrzak Wójt  gminy Jasieniec podziękował nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom za zaangażowanie w pracę na rzecz środowiska lokalnego, bezinteresowną pomoc w przygotowaniu wielu wspólnych uroczystości oraz profesjonalizm i rzetelność.  

Pani Dorota Nowak –Michałowska podziękowała nauczycielom za pracę i osiągnięcia dydaktyczne uczniów, za tworzenie przyjaznej i rodzinnej atmosfery oraz  życzyła wytrwałości w podejmowanych działaniach, wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Radość, wzruszenie, duma…te i wiele innych emocji towarzyszyły wszystkim uczestnikom w trakcie wspólnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej.

mgr Aneta Lewandowska

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account