WIADOMOŚCI

Góra pieniędzy dla uczniów CKZiU w Nowej Wsi!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi już po raz trzeci zostali stypendystami projektu – „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

W roku szkolnym 2017/2018 w ramach projektu ,,Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”  dwunastu uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi aplikowało do projektu i znalazło się na liście rankingowej, natomiast siedmioro spośród nich otrzymało stypendium zawodowe:
1.    Monika Papierowska – klasa III Technikum w zawodzie technik ekonomista,
2.    Weronika Zalewska – klasa III Technikum w zawodzie technik ekonomista,
3.    Dominika Michalak – klasa IV Technikum w zawodzie technik ekonomista,
4.    Paulina Kępka – klasa IV Technikum w zawodzie technik ekonomista,
5.    Aleksandra Krzyżanowska – klasa II Technikum w zawodzie technik ekonomista,
6.    Aleksandra Podsiadła – klasa III Technikum w zawodzie technik ogrodnik
7.    Rafał Kępka – klasa II Technikum w zawodzie technik ogrodnik.

Projekt ma na celu rozwijanie umiejętności uczniów w wybranej dziedzinie zawodowej podczas wykonywania określonych wcześniej prac z nim związanych oraz motywowanie uczniów do dalszego rozwijania posiadanych umiejętności.

Otrzymane stypendium w formie pieniężnej w wysokości uczniowie będą mogli przeznaczy na takie cele jak: zakup literatury fachowej, opłacenie

Otrzymane stypendium (w wysokości 4786,00 zł na osobę) uczniowie będą mogli przeznaczyć m.in. na zakup literatury fachowej, udział w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych, konferencjach, seminariach, warsztatach, a także na zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu (komputery, oprogramowanie, aparat fotograficzny, kamera itp.).

Celem projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” jest rozwijanie zdolności oraz motywacji do dalszego rozwoju zawodowego uczniów szkół zawodowych z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez udzielenie wsparcia finansowego (stypendiów). Projekt pozwoli uczniom szkół zawodowych podnosić kwalifikacje służące zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy w Unii Europejskiej oraz zmniejszyć liczbę osób bezrobotnych.

Gratulujemy wszystkim osiągniętego sukcesu i życzymy satysfakcji z poszerzania horyzontów nauki. O rezultatach i realizacji projektu będziemy informować na bieżąco.

Maria Kocewiak

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 październik 2017 14:59

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account