WIADOMOŚCI

"Niech się dzieje Poezja"

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie 17 października 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z panem Kazimierzem Kochańskim, poetą, muzykiem, autorem tekstów piosenek, fraszek, aforyzmów, członkiem władz krajowych Związku Literatów Polskich.

Spotkanie odbyło się w ramach 46. Warszawskiej Jesieni Poezji w Grójcu. Mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w lekcji poezji objętej patronatem Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie. Gościem naszej szkoły był pan Kazimierz Kochański - autor znanej i cenionej poezji, który zaprezentował zgromadzonym swoją twórczość. Najpierw przedszkolaki miały okazję na serdeczne spotkanie z pięknymi lirykami i piosenką w wykonaniu samego autora.

Później poeta udzielił wywiadu naszej szkolnej gazetce. Na spotkaniu ze starszymi uczniami dowiedzieliśmy się między innymi, jak powstaje wiersz, skąd poeta czerpie swoje pomysły i czego najbardziej lubił się uczyć w szkole? Wiemy, że jest ogromnym miłośnikiem ziemi grójeckiej i wszędzie, gdzie tylko ma okazję promuje region grójecki i to, co z nim związane. Na pamiątkę spotkania poeta rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Za niezwykłą lekcję serdecznie dziękujemy panu Kazimierzowi Kochańskiemu. Jesteśmy teraz wrażliwsi na piękno. "Zostało trochę poezji w nas...".

Redakcja "Uczniak"

PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 październik 2017 15:17

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account