WIADOMOŚCI

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi poznają IMiGW

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie Technikum  im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi z klas I i II, uczący się w zawodzie technik ogrodnik, 26 października podczas wycieczki dydaktycznej odwiedzili Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Gospodarstwo Szkółkarskie „Kordus” w Woli Mrokowskiej.

Najpierw udali się do IMiGW w Warszawie. Pani Anna Goławska – oprowadzająca po obiekcie - zapoznała uczniów  z wyposażeniem ogródka meteorologicznego, znajdującego się na terenie Instytutu. Uczniowie poznali budowę i zasady działania znajdujących się tam przyrządów do pomiaru czynników meteorologicznych, odczytywali wyniki poszczególnych pomiarów oraz pytali o działalność Instytutu. Duże wrażenie na uczniach i nauczycielach zrobiło skomputeryzowanie pomiarów oraz tworzenie prognoz pogody na podstawie danych ze wszystkich Stacji Meteorologicznych, znajdujących się w Polsce, dzięki wykorzystaniu programu komputerowego i łączności internetowej. Również budynek główny Instytutu  wzbudził w uczniach zainteresowanie, gdyż prezentuje się bardzo imponująco.Następnie uczniowie zwiedzili Gospodarstwo Szkółkarskie Drzew i Krzewów Ozdobnych  „Kordus” w Woli Mrokowskiej. Jest to nowoczesna szkółka produkująca rośliny według najnowszych technologii, zatem dla uczniów kształcących się w zawodzie technik ogrodnik było to ciekawe połączenie teorii, której uczą się w szkole, z praktyką. Ponadto szkółka „Kordus” obejmuje Patronatem uczniów CKZiU w Nowej Wsi w ramach którego podejmowanych jest szereg działań służących uatrakcyjnieniu kształcenia i wzajemnej współpracy.

Wycieczka dydaktyczna okazała się dla uczniów bardzo ciekawa. Mogli poznać nowe technologie  związane z zawodem, w którym się kształcą. Mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi od fachowców w danej dziedzinie. Dodatkowym atutem wycieczki była piękna pogoda, która pomogła w pozytywnym odbiorze wrażeń z wyjazdu i realizacji wszystkich założonych celów.

Anna Dacka

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account