WIADOMOŚCI

Uczniowie ZSP w Jasieńcu na Olimpiadach Krajowych i Międzynarodowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

27 listopada odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych realizowanej jest pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu uczestniczą w programie „Lekcje z ZUS”, który ma za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Komitet Szkolny po przeprowadzeniu I etapu i dokonaniu oceny testów wyłonił trzech uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów z testu. Karol Kotyński z klasy II TA, Jakub Nankiewicz z klasy I TH oraz Adam Siedlecki z klasy I TI to zespół, który  będzie reprezentować Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Czekamy na ogłoszenie listy zakwalifikowanych zespołów do wojewódzkiego II etapu Olimpiady.

Anna Górecka

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account