WIADOMOŚCI

Sukces który zaskoczył wszystkich!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 15-16 grudnia odbywała się Wielka Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności organizowana przez Fundację Młodzi dla Warki.

To już druga tego typu akcja organizowana przez Fundację. Pierwsza zbiórka odbyła się przed Wielkanocą i udało się wtedy zebrać blisko 2 tony jedzenia. Żywność trafiła wówczas do blisko 70 rodzin. „Byliśmy zaskoczeni ilością dobroci jaka nas wówczas spotkała. Faktem jest, że logistycznie nie byliśmy przygotowani na taką ilość jedzenia, gdyż planowaliśmy dotrzeć do 20 samotnych seniorów. Poradziliśmy sobie jednak ze wszystkim i przy tej okazji wyciągnęliśmy cenną naukę i wnioski na przyszłość.
Najważniejsze, że pomoc dotarła do potrzebujących jeszcze przed świętami” - przypomina Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności odbywała się przed 4 sklepami w Warce: dwie Biedronki, Lewiatan oraz Netto. W piątek w godzinach 16.00-19.00 oraz w sobotę od 8.00 do 19.00 blisko 30 wolontariuszy stało pod sklepami i kwestowało o jedzenie dla najbardziej potrzebujących rodzin z regionu Warki oraz Grabowa, gdzie również trafiła część paczek.- Chciałbym podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję. To dzięki Wam mogliśmy zapalić „światełko nadziei” w 101 domach. 30 wolontariuszy przy sklepach, kolejnych 15 rozwożących paczki w niedzielę i kilka osób szykujących paczki w magazynie. Dzięki nim wszystkim udało się zrobić coś wielkiego w zaledwie 3 dni. Niezwykle doceniam ich zaangażowanie i wysiłek, gdyż sam stałem przy sklepie naWiniarach 11h, a kolejne 6h szykowałem paczki, aby kolejnego dnia o 20.00 wydać ostatnie paczki. Stąd wiem z czym musieli się zmagać. Dziękuję również mieszkańcom, że nie zawiedli i wsparli nas przy tej akcji. Wszyscy wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Dziękuję Wam i gratuluję sukcesu – podsumowuje Łukasz Sobieraj.

W tym roku paczki gabarytowo były mniejsze niż na Wielkanoc, jednak były zdecydowanie bardziej okazałe. Przy poprzedniej zbiórce było więcej produktów sypkich jak cukier, mąka, ryż, czy makaron. Teraz również znalazły się on w koszykach Fundacji, jednak można było zauważyć więcej produktów z „górnej półki”. Każda rodzina otrzymała dwa kartony oraz reklamówkę z chemią gospodarczą. W kartonach zagościły między innymi sery, wędliny, kawa, herbata, produkty sypkie oraz słodycze. Wielu obdarowanych nie kryło wzruszenia o czym wspominali sami wolontariusze rozwożący paczki.

info

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 grudzień 2017 14:28

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account