WIADOMOŚCI

KLUB GROFAN Pracownia Orange gotowa!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klub Gier i Fantastyki GROFAN działa już dwa lata! Nasi wolontariusze przyczynili się do wielu wspaniałych inicjatyw dla dzieci i młodzieży, w tym zdobycia Pracowni Orange.

Głównym zadaniem Klubu GROFAN jest promocja wśród dzieci i młodzieży idei aktywnego spędzania czasu i poszerzania zainteresowań, głównie poprzez gry planszowe. Systematycznie organizowane są w Grójeckim Ośrodki Kultury spotkania, czasami nocne sesje gier. Niegasnący zapał do działania wolontariuszy przyczynił się do powstania konwentu Gier i Fantastyki GEEK EXPANSION, który miał już trzy edycje. Z miejsca zapraszamy 20 stycznia 2018 r. na kolejny konwent! W trakcie imprezy odbędą się turnieje gier wideo, gier planszowych, konkursy i quizy z nagrodami, a także otwarcie wspomnianej Pracowni Orange.

Od Fundacji Orange otrzymaliśmy: konsolę PlayStation 4, laptopy, telewizor, maszynę wielofunkcyjną oraz meble użytkowe. Grójecki Ośrodek Kultury ze swojej strony doposażył Pracownię w dodatkowe dwa komputery, nagłośnienie, ekran projekcyjny oraz projektor multimedialny. W ramach działalności Pracowni zawiązaliśmy współpracę z lokalnym biznesem – Komputronik Grójec oraz Games 4 U Grójec.

Działania GROFANu nie ograniczają się tylko do spotkań w GOK. W ramach projektów społecznych m. in. w programie Działaj Lokalnie, współpracujemy z okolicznymi szkołami i stowarzyszeniami, takimi jak Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów, Stowarzyszenie Seniorów Pokusa czy Koło Gospodyń Wiejskich w Gościeńczycach. Rok 2018 również zapowiada się pracowicie, a to za sprawą projektu „Planszówkowi Sąsiedzi” dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK.

Dzięki pozyskanym funduszom Klub GROFAN powiększy się o nowe gry planszowe, dzięki którym urządzimy w świetlicach i szkołach zajęcia tematyczne dla uczniów, w tym turnieje z nagrodami ufundowanymi przez wydawcę GRANNA, patrona naszego Klubu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.grofan.gokgrojec.pl

Łukasz Haśkie, koordynator Grójeckiego Klubu Gier
i Fantastyki GROFAN

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 grudzień 2017 14:47

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account