WIADOMOŚCI

Wolność kocham i rozumiem

Markena Kruk, odprysk 2017 Markena Kruk, odprysk 2017
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zapraszamy na wystawę prac studentów i absolwentów Wydziału Sztuki UTH Radom, której uroczyste otwarcie odbędzie się 19 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Wystawa rozpoczyna w naszym mieście obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ekspozycja będzie związana i inspirowana pojęciem wolności i jej pojmowaniem przez młodych ludzi.

"This is my right. Right given by God. To live a free life. To live in freedom." Śpiewa Paul McCartney. Wolność - słowo odmieniane przez wszystkie przypadki. Ostatnio nawet nadużywane. Wolność jest dla nas jak zdrowie - docenisz, gdy ją stracisz. Nie wszystkim dane jest cieszyć się wolnością. Inna jest dla artysty, inna dla więźnia czy powstańca. Więc skoro ją masz, korzystaj z niej. Korzystaj z życia - oddychaj, chodź, myśl i mów co chcesz. Najlepiej w doborowym towarzystwie, wśród przyjaciół, którzy dodają nam skrzydeł, gdy wszyscy inni chcą je podciąć. Tam jest koniec twojej wolności, gdzie jest początek czyjejś.”Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem"...                                           

Dr Katarzyna Pietrzak

Ostatnio zmieniany środa, 03 styczeń 2018 14:21

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account