WIADOMOŚCI

Spotkania z muzyką klasyczną

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Scena kameralna GOK zaprasza 11 stycznia o godz. 14.00 na kolejne z cyklu spotkań z muzyką klasyczną.

Wystąpi dla Państwa Michał Załęski – pianista. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat. Ukończył I stopień szkoły muzycznej im. K. Kurpińskiego w klasie gitary u prof. Jacka Łozaka.

Karierę pianistyczną rozpoczął w wieku lat 15-stu, ucząc się w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu u Marcina Małeckiego, później zaś w ZPSM im Fr. Chopina w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz Michała Tokaja. W roku 2007 student dyrygentury chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym im F. Chopina w klasie prof. Ryszarda Zimaka. W roku 2013 uczeń PSJ im. Henryka Majewskiego w klasie kontrabasu u Andrzeja Święsa. Jest finalistą takich konkursów jak Jazz Juniors, Krokus Jazz Festiwal, Europejskie Integracje Muzyczne, Tarnów Jazz Contest.

Na stałe pianista w formacjach „Lilly Hates Roses”, „Niechęć”, „Usg trio” „Krzysztof KASA Kasowski” a przede wszystkim „Jazzpospolita” która uważana jest za najciekawsze  odkrycie koncertowe roku 2011. W ciągu ośmiu lat wydał wraz z zespołem sześć płyt o oryginalnym, rozpoznawalnym brzmieniu, oscylującym między jazzem, post-rockiem i elektroniką. Prócz tego zagrał ok. 300 koncertów w Polsce, Europie i Azji występując na scenach klubowych oraz podczas wielu międzynarodowych festiwali jazzowych i popowo-rockowych (m.in. „London Jazz Festival”, „Match & Fuse”, „Copenhagen Jazz Festival”, „Comblain Jazz Festival”, „Garana Jazz Festival”, „Kaliningrad City Jazz”, „Open'er Festival”, „Colours of Ostrava”, „Męskie Granie"). Tournée w 2015 r. zakończył dwutygodniowy wyjazd do Chin gdzie Jazzpospolita zagrała, między innymi, na uznanych festiwalach „Beijing Nine Gates” i „Shenzen Oct Loft”. Każdy koncert chińskiej trasy był nagrywany, także w 2016 roku wydany został pierwszy album koncertowy w dyskografii Jazzpospolitej. Najnowszy album zatytułowany „Humanizm” ukazał się 17 marca 2017 roku. Jazzpospolita zdecydowała się na poszerzenie dotychczasowej formuły i zaprosiła na płytę dwoje gości: Paulinę Przybysz i Novikę. Poza koncertowo w roku 2011 zespół zdobył przyznawaną przez widzów nagrodę na IX Święcie Kina Niemego za najlepszą muzykę graną na żywo do wyświetlanego obrazu.

Michał Załęski jest muzykiem, który wciąż lubi odkrywać muzykę i czerpie inspiracje z rożnych stron. Poza muzycznie jest pilotem samolotów General Aviation oraz pasjonatem Snookera i Brydża.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 styczeń 2018 15:45

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account