WIADOMOŚCI

Straż Graniczna przyjmuje kandydatów do służby

Straż Graniczna przyjmuje kandydatów do służby fot. Archiwum Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w Warszawie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej w naszym oddziale.

W tym, roku planowane jest przyjęcie 145 osób, które zasilą trzy placówki Straży Granicznej na Mazowszu: Warszawa-Okęcie, Warszawa-Modlin oraz PSG w Lesznowoli k/Grójca.

O pracę w formacji mogą ubiegać się zarówno kobiety jak i mężczyźni korzystający w pełni z praw publicznych, które w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyły 35 roku życia i posiadające wyłącznie obywatelstwo polskie. Czekamy na kandydatów z co najmniej średnim wykształceniem, które były niekarane za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Konieczne jest także posiadanie przez kandydata zdolności fizycznej i psychicznej do służby oraz gotowości podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej.

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w Straży Granicznej powinny osobiście składać oferty w siedzibie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przy ul. Komitetu Obrony Robotników 23 (dawniej 17 Stycznia 23) w Warszawie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu i godziny złożenia dokumentów. Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 15.00.

Proces rekrutacyjny składa się z dwóch etapów: pierwszy obejmuje wstępną rozmowę kwalifikacyjną, testy psychologiczne oraz badania psychofizjologiczne, drugi zaś, to test pisemny z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz testy sprawności fizycznej i rozmowa kwalifikacyjna. Po pomyślnym przejściu obu części procesu rekrutacyjnego, kandydat zostaje skierowany do rejonowej komisji lekarskiej w celu ustalenia jego zdolności do służby.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej oddziału http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/nabor-do-sluzby-oferty/nabor-do-sluzby/15726,Nabor-do-sluzby.html .

Osoby, które przejdą przez kolejne etapy kwalifikacyjne i zostaną przyjęte, kierowane są na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe, jednomiesięczną praktykę w macierzystej jednostce, a następnie 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie.

W ubiegłym roku szeregi Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zasiliło 100 nowych funkcjonariuszy.

Ostatnio zmieniany środa, 10 styczeń 2018 10:11

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account