WIADOMOŚCI

Tłumy na Orszaku Trzech Króli w Grójcu

Tłumy na Orszaku Trzech Króli w Grójcu Fot. Adrian Nojek, www.Nojekfotograf.pl facebook.com/photonojek/.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz trzeci ulicami Grójca 6 stycznia 2018 r. przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku pogoda dopisała, a na orszaku pojawiły się tłumy mieszkańców.

Orszak prowadziła gwiazda za którą podążali grający marsze członkowie OSP Grójec. Dalej konno jechali Trzej Królowie, za nimi z flagami szli harcerze z hufca ZHP Grójec, szczudlarze: dwa anioły i diabełek, zespół muzyczny pod przewodnictwem Piotra Pękackiego oraz pozostali uczestnicy orszaku.

Podczas orszaku harcerze rozdawali korony, śpiewniki oraz naklejki. Przeszliśmy wspólnie kolędując trasę od kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu ulicą Jana Pawła II, aleją Niepodległości, następnie ulicą Krótką i Zatylną, a kulminacja i zakończenie orszaku odbyło się na rynku miejskim w Grójcu, gdzie królowie złożyli dary i pokłonili się Dzieciątku.

Później mogliśmy podziwiać piękne przedstawienie jasełkowe pt. "Czwarty Król" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu pod okiem Pań Ewy Sujeckiej oraz Justyny Krawczyk. Na zakończenie Orszaku wystąpiła schola "Fletnia Pana" z parafii Miłosierdzia Bożego, która porwała nas do wspólnego kolędowania. Dla uczestników orszaku 1. Orel przygotował ciepłą herbatę oraz pyszną zupę grochową.

Co roku Orszak Trzech Króli w Grójcu powstaje dzięki współpracy wielu organizacji i instytucji działających na terenie Grójca: Grójeckiego Ośrodka Kultury, parafii pw. Św. Mikołaja w Grójcu, parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu, szkół z terenu Grójca: PSP Nr 1, PSP Nr 2, PSP Nr 3, oddziałów gimnazjalnych w Grójcu, Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu, Urzędu Miasta i Gminy Grójec, ZHP Grójec, Scholi Fletnia Pana przy parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Komendy Powiatowej Policji Grójec, Straży Miejskiej w Grójcu, Jednostki Wojskowej Ogrodzienice oraz Orkiestry OSP Grójec.                 
Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 styczeń 2018 13:01

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account