WIADOMOŚCI

Jasełka na rzecz misji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Oby wam chleba nigdy nie zabrakło – głodnym na świecie nie jest łatwo…” – słowa piosenki Arki Noego były inspiracją dla kolędników z Ogniska Misyjnego z PSP nr 1., którzy 7 stycznia 2018 r. po swoich występach w kościele Miłosierdzia Bożego zorganizowali akcję zbiórki pieniędzy na projekty misyjne PDMD (Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci) dla dzieci z Syrii i Libanu, które cierpią z powodu wojny i jej skutków.

Przebywając w ośrodkach dla uchodźców żyją w bardzo trudnych warunkach, chorują z powodu zimna, głodu, słabych warunków sanitarnych i braku dostępu do opieki zdrowotnej. Są to m.in. projekty medyczne, żywnościowe i edukacyjne. Na pamiątkę naszego spotkania uczniowie z Ogniska Misyjnego podarowali rodzinom „znak pokoju”. Pamiątka ta ma kształt złączonych dłoni, gest przekazywania pokoju i gotowości do braterskiej pomocy.

Dziękuję wszystkim wykonawcom za udział w tym przedstawieniu, ks. Proboszczowi Stefanowi Kazulakowi, że już po raz 10 mogliśmy przeprowadzić kolędowanie misyjne w naszym kościele. Oczywiście podczas kolędowania nie może zabraknąć śpiewu i muzyki, za którą dziękuję panu organiście Piotrowi Pękackiemu oraz jego młodszej scholii Fletni Pana.

Zuzanna Górecka

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 styczeń 2018 13:14

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account