WIADOMOŚCI

Za 100 dni matura...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Kasjopeja” w Worowie koło Grójca.

13 stycznia 2018 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami.

Bal studniówkowy uroczyście rozpoczęła Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi - pani Danuta Borowiec, która przywitała uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne oraz wszystkich przybyłych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: starosta Powiatu Grójeckiego - Marek Ścisłowski z małżonką, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grójeckiego i przedstawiciel szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego - Teresa Bednarska z małżonkiem, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego - Michał Pruś, zastępca burmistrza Warki – Teresa Knyzio z małżonkiem, naczelnik Wydziału Edukacji Zdrowia i Promocji Powiatu Grójeckiego - Barbara Orłowska z małżonkiem, przewodniczący Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi - Radosław Rak z małżonką.

Zgodnie z tradycją, młodzież klas maturalnych uświetniła bal studniówkowy tańcząc poloneza. Układ choreograficzny przygotowywany był wiele tygodni wcześniej pod kierunkiem Anny Dacki i Magdaleny Kmidowskiej. Mimo tremy i emocji, które towarzyszyły uczniom tego wieczoru, taniec został perfekcyjnie wykonany, a podniosły nastrój poloneza udzielił się wszystkim zgromadzonym.

W dalszej części uroczystości głos zabrała pani dyrektor Danuta Borowiec, która życzyła uczniom, aby ich wysiłki zaowocowały sukcesem podczas egzaminów a bal studniówkowy był okazją do wspaniałej zabawy. Zaproszeni goście skierowali do młodzieży również wiele życzliwych słów, w których wyrażali swoje nadzieje na to, iż młodzi ludzie uzyskają dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, a w przyszłości sprostają wyzwaniom, jakie niesie dorosłe życie.

Głos zabrali także przedstawiciele uczniów klas maturalnych, którzy wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcony uczniom czas i serce, jakie im okazywali. Gorące podziękowania złożono na ręce przedstawicieli władz lokalnych, dyrektor Danuty Borowiec, wicedyrektor – Anny Dacki i Elżbiety Wojtery, kierownik ODiDZ – Anny Zabieglińskiej-Szwedo, wychowawczyń klas – Elżbiety Kapusty, Joanny Cieślik, Marii Kucharczyk. Wyrazem wdzięczności były także wręczane kwiaty.

Na zakończenie części oficjalnej balu studniówkowego głos zabrał Grzegorz Socha, który w imieniu rodziców uczniów klas maturalnych dziękował kadrze pedagogicznej za pracę dydaktyczną i wychowawczą, a młodym ludziom życzył realizacji planów życiowych oraz miłych wspomnień z tego balu jak i czterech lat nauki w szkole.
Po części oficjalnej uroczystości, której towarzyszyło wiele wzruszeń i emocji przyszedł czas na wspólna zabawę. O dobry nastrój zadbał zespół MAX, który zaprezentował wspaniałe przeboje – zarówno te najnowsze, jak i te trochę starsze, ale cieszące się niesłabnącą popularnością. Młodzież skwapliwie wykorzystała okazję do szaleństw na parkiecie. Humory dopisywały. O regenerację nadwątlonych żywiołowymi tańcami sił zadbali rodzice i obsługa sali. Efektem tak doskonałej organizacji balu była wspaniała atmosfera, wpływająca na intensywność zabawy. Najbardziej wytrwali bawili się do piątej rano!

Teraz maturzystom pozostało już tylko z równie niesłabnącym entuzjazmem przystąpić do wytężonej pracy, by rzetelnie przygotować się do egzaminów. Zapewne czeka ich jeszcze wiele trudnych prób, ale pamięć o wspaniałej studniówkowej zabawie doda im energii i pozwoli uporać się z monotonią szkolnych dni.

Joanna Cieślik,
Ewa Malowaniec.

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account