WIADOMOŚCI

Eliminacje do konkursu patriotycznego

Eliminacje do konkursu patriotycznego Fot. IF-K
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 kwietnia w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje konkursu patriotycznego organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci i młodzież zaprezentowały się w kategorii recytatorskiej i muzycznej.

Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych, zachowanie tradycji narodowych, kształtowanie kultury żywego słowa, rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej dzieci i młodzieży oraz budowanie pozytywnego wizerunku Policji.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a udział w nim wzięło łącznie 87 osób ze szkół z powiatu grójeckiego. Eliminacje miały przebieg konkursowy. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież. Udział w eliminacjach wzięli:  wokaliści, zespoły wokalne, zespoły instrumentalno-wokalne oraz osoby recytujące poezję patriotyczną.

Wykonawców oceniała komisja artystyczna w składzie: przewodniczący kom. Paweł Kalinowski zastępca komendanta powiatowego Policji w Grójcu, Iwona Stefaniak dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce oraz Ilona Feliksiak-Kozerska redaktor gazety Życie Grójca.
 
Konkurs odbywa się w kilku kategoriach wiekowych. Po eliminacjach w konkursie recytatorskim i muzycznym, przeprowadzone zostaną jeszcze eliminacje w konkursie plastycznym pn. "Policjant - Anioł Stróż w wolnej Polsce" oraz konkursie literackim "Nasza Polska jest wolna". Na prace oczekujemy do 1 maja br..

Ogłoszenie wyników eliminacji nastąpi 15 maja br.. Finał konkursu, występy finalistów oraz wręczenie nagród odbędzie się 30 maja br.  podczas pikniku służb mundurowych pn. "Dzień z mundurem", który odbędzie się w Grójcu przy hali sportowej "Spartakus" na ul. Sportowej.
 
AW

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account