WIADOMOŚCI

Zestresowani, ale w dobrych nastrojach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło w całej Polsce 349 tys. uczniów. W grójeckim gimnazjum – 198.

18 kwietnia odbył się sprawdzian z przedmiotów humanistycznych. 60 minut uczniowie pisali historię i wos oraz 90 min. język polski. 19.04 zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi (biologia, chemia, fizyka, geografia) przez 60 minut i matematyką – 90 minut. Trzeci dzień egzaminu sprawdzał umiejętności językowe na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Uczniowie, którym zgodnie z komunikatem dyrektora CKE, przyznano prawo do dostosowania warunków egzaminacyjnych, polegające na zastosowaniu zasad oceniania uwzględniających potrzeby edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne ucznia i/lub prawo do nieprzenoszenia odpowiedzi na kartę - mieli przedłużony czas pracy z arkuszem egzaminacyjnym odpowiednio o: 20 min. na historii z wos-em, przedmiotach przyrodniczych i języku obcym na poziomie podstawowym; na języku obcym rozszerzonym o 30 minut, a na języku polskim i na matematyce o 45 minut.

Egzamin dla 198 uczniów
Uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia, obecnie PSP nr 2, w liczbie 198 pracowali z arkuszami egzaminacyjnymi pod nadzorem komisji z macierzystej szkoły i obowiązkowo nauczyciela z placówki obcej. Prawidłowość przebiegu egzaminu monitorował każdego dnia obserwator, nie wchodzący w skład komisji, z organu prowadzącego szkołę, czyli z Urzędu Gminy i Miasta Grójec. W przerwie między częściami egzaminu uczniami opiekowali się wychowawcy.

Dobrze i... trochę trudniej
Gimnazjaliści wychodzili z sal egzaminacyjnych w różnych nastrojach. Historia i wos wydawały się dość trudne. Na języku polskim, poza zadaniami zamkniętymi, dłuższą formą wypowiedzi była charakterystyka bohatera, który kierował się najważniejszą dla siebie wartością, dokonując życiowego wyboru. Gimnazjaliści nie mieli problemów z wyborem bohatera literackiego, a forma wypowiedzi ćwiczona od pierwszej klasy nie sprawiła kłopotu. Przedmioty przyrodnicze i matematyka zawsze budzą emocje. Matematyka jest trudna, a fizyka, chemia, biologia czy geografia bywają najczęściej „piętą Achillesową” wielu gimnazjalistów.

Dominował jęz. angielski
Trzeci dzień – egzamin z języka obcego jest oddechem po ciężkich dniach. W grójeckim gimnazjum uczniowie zdawali w ogromnej większości język angielski. Kilka osób (4), wybrało język rosyjski. Organizacyjnie szkoła poradziła sobie bardzo dobrze. Wszyscy uczniowie stawili się na egzamin. Było tak, jak pisze się w protokole: „Egzamin przebiegał bez zakłóceń, zgodnie z procedurami”.
Wyniki egzaminu CKE ogłosi 15.czerwca. Uczniowie otrzymają zaświadczenia 22 czerwca. Wynik egzaminu jest bardzo ważny dla gimnazjalisty, bo jest to przepustka do wymarzonej szkoły.

Info gimnazjum

Ostatnio zmieniany piątek, 27 kwiecień 2018 12:08

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account