WIADOMOŚCI

Majowe Święta w ZSS im. ks. Jana Twardowskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rok szkolny 2017/18 jest „Rokiem dla Niepodległej” w związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu przygotowują się bardzo starannie i podejmują szereg działań, by godnie uczcić 100 rocznicę.

W poniedziałek 21 kwietnia w ZSS obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi i oprócz spotkania ekologicznego, na naszym szkolnym podwórku zasadziliśmy drzewo - lipę, w ramach akcji ”100 drzew na 100-lecie Niepodległości”. Obok drzewa ułożony został kamień z pamiątkową tabliczką upamiętniającą wydarzenie.
We wtorek, powstała galeria prac plastycznych - uczniowie wszystkich klas od wielu tygodni przygotowywali plakaty o tematyce „Ojczyzna - Patriotyzm - Niepodległość”. Wszystkie klasy wykazały się niemałą kreatywnością i talentem plastycznym.
W czwartek 26.04, podczas spotkania całej społeczności uczniowskiej z okazji zbliżających się świąt majowych 1, 2 i 3 Maja, uczniowie przypomnieli sobie, co to za święta i dlaczego je obchodzimy. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat, ośmioro uczniów, zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego, zaprezentowało w sposób mistrzowski wiersze o tematyce patriotycznej, odbył się quiz wiedzy o ojczyźnie w formie turnieju „Kocham Cię, Polsko”, stworzyliśmy Kodeks Młodego Patrioty, który zawiśnie na szkolnym korytarzu, a uczniowie obiecali się stosować do wszystkich jego punktów. Na zakończenie wspólnej zabawy śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne.
Każda klasa otrzymała dyplom za aktywne uczestnictwo w obchodach Świąt Majowych i za patriotyczną postawę godną naśladowania oraz słodkie upominki, których sponsorem była firma Ferrero Polska Sp.zo.o.
Kolejne spotkania patriotyczne już wkrótce.

Info ZSS Grójec


Ostatnio zmieniany czwartek, 03 maj 2018 07:22

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account