WIADOMOŚCI

Zakończenie klas trzecich w grójeckim LO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co roku w kwietniu w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu żegnamy naszych absolwentów. 27 kwietnia 2018 roku 110 maturzystów uczestniczyło w akademii i odebrało swoje świadectwa.


Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Wicedyrektor Małgorzata Czacharowska powitała przybyłych gości: starostę - Marka Ścisłowskiego, wicestarostę – Dariusza Piątkowskiego, burmistrza Grójca – Jacka Stolarskiego, dziekana Dekanatu Grójeckiego i proboszcza parafii św. Mikołaja – ks. Zbigniewa Sucheckiego, przewodniczącego rady rodziców - Adama Jędrzejczyka, prezydium Komitetu Studniówkowego - Monikę Małachowską i Bożenę Durkę, zastępcę Komendanta Powiatowego Policji - podinsp. Michała Skwarczyńskiego, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego - podinsp. Radosława Kaczmarka, komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Jacka Wichowskiego, komendanta Straży Miejskiej – Andrzeja Jakubiaka, grono pedagogiczne z dyrektorem szkoły na czele, przedstawicieli rodziców, społeczność szkolną i tegorocznych absolwentów naszego Liceum.
Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor Szkoły Zbigniew Krawczak podsumowując dokonania naszych maturzystów: średnia ocen wszystkich klas wyniosła 3,42, najwyższą średnią 3,88 uzyskała klasa 3f, 9 uczniów otrzymało świadectwo z biało – czerwonym paskiem, w tym dwie uczennice średnią powyżej 5,0:  Aleksandra Feliksiak – 5,18 i Natalia Górniak – 5,06. Dla rodziców tych uczennic zostały przygotowane listy gratulacyjne. Liczna grupa uczniów otrzymała nagrody za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, konkursy przedmiotowe oraz podziękowania za działalność na rzecz szkoły. Dyrektor wraz ze Starostą i Przewodniczącym Rady Rodziców wręczali nagrody uczniom, a także dziękowali ich wychowawcom. Koordynator programu Erasmus + Paweł Pośnik wręczył uczniom zaświadczenia o udziale w projektach.
Ciepłe słowa do maturzystów skierowali: starosta grójecki Marek Ścisłowski, przewodnicząca Komitetu Studniówkowego – Bożena Durka i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Filip Kaczyński.
Pięknym zwyczajem naszej Szkoły jest ślubowanie absolwentów i przekazanie sztandaru Szkoły młodszym kolegom. Po ceremonii w imieniu absolwentów głos zabrali Weronika Małachowska i Wiktor Sobkowiak. Na zakończenie części oficjalnej w imieniu wychowawców absolwentów pożegnała Iwona Kwapisz.  
Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie klas drugich zaprezentowali przygotowany przez siebie program słowno – muzyczny. Maturzyści otrzymali upominki od młodszych kolegów z życzeniami powodzenia na maturze, a także długopisy „z czarnym wkładem” ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, które będą im potrzebne na egzaminach dojrzałości zaczynających się 4 maja. Na zakończenie odebrali świadectwa ukończenia szkoły od swoich wychowawców.
Wszystkim maturzystom gratulujemy, życzymy wielu sukcesów. Trzymamy za Was kciuki.
LO Grójec

Ostatnio zmieniany środa, 09 maj 2018 08:27

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account