czwartek, 21 październik 2021
Koszykarski weekend w Grójcu rozstrzygnięty (Fotorelacja)

W niedzielę (26 września) dobiegły końca rozgrywki koszykarskie Mazovia Cup 2021 rozgrywane przez weekend jednocześnie na dwóch halach sportowych — w Belsku Dużym oraz Grójcu. 

Zwycięzcami turnieju zostali chłopcy z drużyny TKM Włocławek, którzy pokonali Warsaw Basketball. Drużyna z MKS Grójec tym razem znalazła się poza podium, kończąc zawody na czwartym miejscu.

 

Od piątku do niedzieli na halach w Grójcu i Belsku Dużym rywalizowało 8 drużyn chłopców, rocznika 2010. Turniej organizowany był przez MKS Grójec przy współfinansowaniu Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, władz samorządowych gminy Grójec i gminy Belsk Duży, GOS Mazowsze Grójec, a także bardzo wielu sponsorów prywatnych.

Rozegrano 20 pełnowymiarowych pojedynków 

Grupa A

MKS Grójec-UKS Białołęka 74-54
AZS PWSZ Skierniewice -Piotrówka Radom 58-112
Grójec-Skierniewice 104-56
Radom-Białołęka 82-58
Grójec-Radom 73-76
Białołęka-Skierniewice 39-63
Grupa B

Brwinowska Akademia Koaszykówki- MKS Pruszków 51-34
Warsaw Basketball-TKM Włocławek 76-97
Pruszków-Warsaw Basketball 43-101
Brwinów-Włocławek 58-100
Pruszków-Włocławek 18-106
Warsaw Basketball-Brwinów 86-64
Półfinały (o miejsca 5-8)
Brwinów-Białołęka 68-49
Skierniewice-Pruszków 81-49

Półfinały (o miejsca 1-4)

Grójec-Włocławek 29-97
Radom-Warsaw Basketball 66-91

O miejsce 7
Białołęka-Pruszków 43-49
O miejsce 5
Brwinów-Skierniewice 69-44
O miejsce 3
Grójec-Radom 65-93
O miejsce 1
Włocławek-Warsaw Basketball 82-60

Przyznano nagrody za klasyfikację indywidualne: 

Piątka All Stars
1. Porada Adam-Radom
2. Adamczyk Maks-Grójec
3. Knap Olaf-Warsaw Basketball
4. Jedynak Stefan-Warsaw Basketball
5. Gachewicz Igor-Włocławek

Najlepszy rozgrywający
Pietrzak Aleks-Włocławek
Najlepiej zbierający
Gabryś Grzejszczyk -Grójec
Król strzelców
Korycki Filip -Skierniewice

MVP TURNIEJU

ŚLUFIŃSKI TADEUSZ-WŁOCŁAWEK

Najmłodszy zawodnik turnieju
Jan Sadowski-Skierniewice
Tradycyjnie w Grójcu rozegrano też konkursy z cennymi nagrodami:

- W trójkach wygrał Ignacy Wożniak z Warsaw Basketball
- W rzutach wolnych Franciszek Sieczka z Warsaw Basketball
- W Skill Challenge-Korycki Filip ze Skierniewic.

Pamiątkowe statuetki i słodycze dostali też najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn: Włocławek- Milarski Antoni, Warsaw Basketball-Strzelczyk Michał, Radom-Kutkiewicz Jan, Grójec-Jewiarz Stanisław

Poniżej fotorelacja z pojedynku finałowego oraz dekoracja i oficjalne zakończenie turnieju.