piątek, 14 maj 2021
Grójec opanowany przez kolarzy

Niemal 250 kolarzy wystartowało w trzecim etapie ŻTC BIKE RACE. Zawodnicy rywalizowali tradycyjnie w ramach dwóch cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE.

Zawody zorganizowane zostały na rundzie 18. kilometrów. Najdłuższy dystans do pokonania mieli zawodnicy z kategorii M20, M30 i RED, czyli 88,5 kilometra. W najmłodszej grupie triumfował Kacper Kistowski z MERX TEAM POLSKA przed Jackiem Sargalskim (Karomet Team) i Pawłem Słomskim. W M30 pierwszy „kreskę przeciął” Tomasz Krupiński (Fabryka Druku), tuż za nim na mecie zameldowali się Radosław Rękawek (CROSS CAR TEL) oraz Krzysztof Smyczyński (Ośka Warszawa). W REDzie, czyli kategorii starszych zawodników jadący pełny dystans zwyciężył Artur Staniec (Warszawski Klub Kolarski).
– Za nami trzeci etap, który obfitował w zaciętą rywalizację do samego końca. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Już teraz zapraszamy na czwarty etap cyklu, który rozegrany zostanie 22 sierpnia w Górze Kalwarii – zachęca do udziału w kolejnych zawodach, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.
Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.