WIADOMOŚCI

Co słychać w Stajni Iwcia?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jakiś czas temu pisaliśmy o historii założenia Stajni Iwcia w Kawęczynie koło Tarczyna. Tym razem przybliżamy historię pewnego konia oraz sprawdzamy, co słychać na letnich półkoloniach w stajni.

Jak już wspomniała w poprzednim artykule Pani Iwona – właścicielka stajni, zwierzęta pojawiały się tu w dość oryginalny sposób. Ostatnim nabytkiem jest hucułka Olivia, o której chcemy opowiedzieć coś więcej. Jej historia jest równie ciekawa jak i pozostałych mieszkańców tej stajni. Otóż siedmioletnia Olivia u poprzedniej właścicielki miała bardzo dobre warunki. Jak na konia wiodła żywot spokojny i dostatni, ale wśród całkiem pokaźnego stada przesympatycznych kózek.  Ponieważ opieka nad Olivią stała się dla byłej właścicielki trudna (spodziewała się dziecka) została zamieniona na mniejszą źrebną kuckę.Chcemy dodać, że wszystkie zwierzęta u poprzedniej właścicielki Olivii miały i mają właściwą opiekę. Stąd być może niefortunne słowo „wyciągnięta z hodowli kóz” użyte w poprzednim artykule źle zabrzmiało, ale teraz Olivia zdecydowanie lepiej czuje się wśród swoich współbraci tego samego gatunku.
Jest nadal szczęśliwym koniem według powiedzenia „koń stworzony do biegania, jak ptak do latania”.

Spełniamy marzenia
Stajnia Iwcia oprócz jazdy konnej i hipoterapii jest miejscem, w którym można spełnić swoje marzenia. Pojawia się coraz więcej osób, które chociaż raz chcą sprawdzić jak wygląda świat z wysokości końskiego grzbietu. A jest to dostępne również dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z takimi zwierzętami.

Mamy również specjalną ofertę dla Pań: możliwość spróbowania jazdy w damskim siodle. „Ach damą być”, poczuć jak dawno, dawno temu kobiety jeździły konno w pięknych długich sukniach. Również dla młodych par - nowożeńców proponujemy sesje zdjęciowe albo zrobienie pamiątkowej fotografii w naszej stajni.

Półkolonie
Jesteśmy na półmetku wakacji. Mamy za sobą bardzo udane trzy turnusy półkolonii. Nieustanny uśmiech na twarzach uczestników świadczy o dobrej zabawie i braku czasu na nudę. W planach mamy ostatni  turnus od 21-25 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca. Jeśli chcecie poznać odrobinę życia z końmi, a może tak jak my, odnaleźć pasję na całe życie.... ZAPRASZAMY!
    
Wszelkie informacje i zapisy pod numerem tel. 501 277 487.
Kawęczyn, ul. Gościnna 15.

Ostatnio zmieniany wtorek, 08 sierpień 2017 12:53

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account