sobota, 27 maj 2023
Informacje

Paryska Noc w Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce - to wydarzenie organizowane przy okazji ogólnopolskiej akcji, która w większości miast odbywa się w nocy z 13 na 14 maja. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników. 

Informacje

8 maja 2023 r. w Wiskitkach zostało podpisanych aż 14 umów dotyczących dofinansowań z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego na łączną kwotę 3 966 000,00 zł. Dzięki takiemu wsparciu zrealizujemy zadania, których celem jest rozwój gminy Grójec.

Informacje

Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopłatą na połączenia autobusowe na rok 2023. Zwiększenie oferty przewozowej stało się możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowej dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda zdecydował się na uruchomienie w 2023 roku 9 nowych linii autobusowych (łącznie z linią z roku 2022 do Falęcina jest ich 10), które ułatwią życie mieszkańcom wykluczonym komunikacyjnie. Kursy są realizowane minibusami. Dopłaty z budżetu gminy wynoszą 10-30%.

Informacje

W sobotę, 22 kwietnia Grójecki rynek zamienił się w miejsce, gdzie przedstawiciele gminy Grójec wspólnie propagowali idee ekologii. Data to również nie przypadek, ponieważ na ten dzień przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi odbywający się w tym roku pod hasłem „Zainwestuj w naszą Planetę”.

Informacje

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca. Większości z nas ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, a jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

Informacje

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w Naszą Planetę”. Z tej okazji Wydział Gospodarki Odpadami gminy Grójec wraz z Grójeckim Ośrodkiem Kultury oraz lokalnymi partnerami i stowarzyszeniami, zaplanował „zielony event”, który odbędzie się na grójeckim rynku.

Informacje

W poniedziałek 13 marca burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał  umowę na rozbudowę i przebudowę Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bajkopisarzy Świata w Lesznowoli z wykonawcą: Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym „WOMAX” Marek Wosztyl. Prace budowlane ruszają już w przyszłym tygodniu!

Informacje

29 marca podpisano nową umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 1647W Głuchów- Grójec -Kępina. Remont będzie dotyczył odcinka od istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w Grójcu do istniejącego chodnika w Kępinie.

Informacje

Mieszkańcy części Gminy Grójec mówią zdecydowane "Nie" wyznaczonym trzem wariantom obwodnicy aglomeracji warszawskiej i usytuowaniu węzłów (A50>S7>A50) wbrew przyjętym ustaleniom na etapie studium korytarzowego - już wkrótce więcej na ten temat. 

Informacje

Przedstawione warianty przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej wywołały ogromne wzburzenie i protesty wśród mieszkańców północnej części gminy Grójec.