Niedziela, 19 styczeń 2020
Informacje

10 stycznia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce uroczystość podpisania umów z przedstawicielami mazowieckich samorządów o dopłatę realizacji zadań w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dofinansowanie na realizację zadań w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych trafiło również do Gminy Grójec.

Informacje

Dla nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odpowiedzialność za edukację młodych Polaków nie jest jedynie górnolotnym hasłem. Przekłada się na konkretne i efektywne działania.

Informacje

Od  dnia  1  stycznia  2020r.  zadanie  w  zakresie  gospodarowania  odpadami  komunalnymi z terenu  nieruchomości  zamieszkałych  w  mieście  i  gminie  Grójec  przejęła  Gmina  Grójec (do 31 grudnia  2019r.  zadanie  realizował  Związek  Międzygminny  po  nazwą  Natura  z  siedzibą w Grójcu).

Informacje

W Grójcu nowi żołnierze – ochotnicy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego złożyli przysięgę wojskową. Był to ostatni, najważniejszy moment szkolenia podstawowego. Mazowieccy Terytorialsi jako pierwsi złożyli przysięgę w Nowym Roku.

Informacje

W środę 25 grudnia do Grójca przyjedzie legat papieski, aby odprawić mszę z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Informacje

2 stycznia 2020r. na terenie powiatu grójeckiego rusza konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2019”, dzięki któremu można docenić codzienną pracę tych policjantów, którzy są najbliżej mieszkańców - dzielnicowych. Głosowanie w plebiscycie potrwa do 31 stycznia 2020r.

Informacje

Boże Narodzenie za pasem, a zakup żywej choinki jest bez wątpienia ekologiczną formą podtrzymania świątecznej tradycji. Ale co zrobić z nią po świętach?

Informacje

Gmina Grójec przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Grójcu pozyskała środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 30 tys. zł.

Informacje

Okres przedświąteczny to czas, w którym szczególnie chcemy pomagać. Mikołaj pojawia się u dzieci, zostawia im prezenty i znika... żołnierze 61 blp w Grójcu postanowili nie tylko dać dzieciom wymarzone prezenty, ale przede wszystkim podarować im swój czas i zainteresowanie.

Informacje

Gmina Grójec organizuje szkolenia komputerowe dla wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy ukończyli 25 lat. Szkolenia są bezpłatne  i potwierdzone certyfikatem.