niedziela, 21 kwiecień 2024
Informacje

Małgorzata Ostrowska to 50-letnia mieszkanka Grójca, która zachorowała na nowotwór. W nierównej walce na co dzień wspierają mąż, córka oraz syn. Małgorzatę może wesprzeć każdy z nas, biorąc udział w akcji charytatywnej. 

Informacje

W najbliższą środę, 17 kwietnia Castorama zaprasza mieszkańców Grójca i okolic na otwarcie nowego sklepu. Do 20 kwietnia na klientów czekają liczne promocje i loteria konkursowa, w której do wygrania będzie voucher na 5000 zł na zakupy w Castoramie oraz 60 atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Informacje

Już niespełna 3 tygodnie dzieli nas od wyborów samorządowych.  Dla Czytelników „Życia Grójca” przygotowaliśmy kompendium wiedzy na ten temat.

Informacje

Nowy skwer przy ul. Sienkiewicza w Grójcu będzie miejscem integracji i rekreacji dla mieszkańców.

Informacje

W tegorocznych wyborach samorządowych, o mandat radnego ubiegać się będzie aż osiem komitetów wyborczych, czyli łącznie 200 kandydatów. Państwowa Komisja Wyborcza udostępniła listy zgłoszonych kandydatów. 

Informacje

Wynalezienie szczepionki jest jednym z największych osiągnięć medycyny. Dzięki powszechnym szczepieniom wiele chorób, które niegdyś stanowiły rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia oraz życia ludzi, zostało opanowanych. Dziś trudno wyobrazić nam sobie, że odra (choć jej nawrót staje się coraz większym zagrożeniem w wyniku spadającej wyszczepialności), świnka, gruźlica, polio, czy ospa prawdziwa jeszcze 100 lat temu pochłaniały miliony ofiar na całym świecie.

Informacje

Do poniedziałku 4 marca można było zgłaszać listy kandydatów przez komitety wyborcze. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Państwową Komisję Wyborczą do Rady Powiatu Grójeckiego swoich kandydatów zgłosiły trz komitety ogólnopolskie: Lewica, Trzecia Droga (Polska 2050 - PSL) oraz Prawo i Sprawiedliwość, a także cztery komitety lokalne: Dobro, Niezależny Samorząd Powiatowy, Powiat Samorządowy oraz Przyjazny Powiat Grójecki.

Informacje

W czwartek, 21 marca na rynku grójeckim przy Placu Wolności odbyła się konferencja prasowa Lewicy. 

Informacje

W środę 6 marca organizowane są w całej Polsce kolejne manifestacje rolników. Na mapie protestów znajduje się również Grójec - informuje Związek Sadowników RP.

Informacje

Organizatorami protestu są rolnicy. Cel zgromadzenia to likwidacja unijnego "zielonego ładu", likwidacja eko schematów w unijnej polityce rolnej, zatrzymanie napływu produktów rolnych z Ukrainy - czytamy na stronie www.grojecmiasto.pl