piątek, 07 sierpień 2020
Informacje

W konkursie zostanie wyłoniona najlepsza oferta na wykonanie okresowych przeglądów 5 -cio letnich w budynkach zarządzanych przez spółdzielnię.

Informacje

76 lat temu, 3 sierpnia patron 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej - rotmistrz Witold Pilecki, wspólnie z Janem Redziejem po walkach o budynki Poczty Dworcowej, a następnie Wojskowego Instytutu Geograficznego (WIG) na dachu tego ostatniego, mimo silnego ostrzału, wywiesił polską flagę.

Informacje

W piątek 10 lipca w kamienicy przy ulicy Armii Krajowej w Grójcu doszło do wybuchu gazu. W efekcie czego 3 mieszkania zostały uszkodzone, a dwa kompletnie zniszczone.

Informacje

Na koniec lipca został ogłoszony przetarg na projekt publicznego żłobka w Grójcu. Na dniach dowiemy się, która firma złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Informacje

Tak szerokiej akcji letniego wypoczynku w Gminie Grójec jeszcze nie było. Prawie  500 miejsc wypoczynku letniego w formie półkolonii czeka na rójeckie dzieci.

Informacje

13 lipca, tuż po zakończeniu drugiej tury wyborów, w Przysusze odbyło się spotkanie wyborców z Prezydentem Andrzejem Dudą. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze wystosował komunikat w związku z rozpoznaniem koronawirusa SARS CoV-2 u dwóch osób.

Informacje

We wtorek 7 lipca odbyła się konferencja prasowa z udziałem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Dariusza Gwiazdy oraz pracowników UGiM. 

Informacje

Burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał kolejną umowę dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Pozyskane środki pozwolą na wdrożenie skutecznych rozwiązań, mających na celu poprawę jakości powietrza na terenie gminy Grójec.

Informacje

To była jedna z najtrudniejszych i najdłużsych (o ile nie najdłuższa) sesji ostatnich lat. Trwała 6 godzin, a podczas niej przedyskutowano bardzo dokładnie kilka palących tematów, w tym chociażby kwestię finansowania oświaty, budowy nowej szkoły na terenie miasta czy tworzenia spółki komunalnej. Obrady uwydatniły po raz kolejny rozdźwięk, jaki zaistniał w naszym samorządzie.

Informacje

Trzecia niedziela lipca była bardzo pracowita dla funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Grójcu. Więziennicy niemal cały dzień spędzili na wareckim rynku podczas pikniku służb mundurowych. Była to doskonała okazja do spotkań z mieszkańcami naszego regionu i zaprezentowania misji i ustawowych zadań realizowanych przez Służbę Więzienną.