wtorek, 20 październik 2020
O tym się mówi

Dzisiaj (poniedziałek 19 października) na teren bazy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kobylinie (PSZOK), dotarła kolejna dostawa nowych pojemników na odpady. Grójecka Spółka Komunalna (GSK) szykuje się do odbioru śmieci od mieszkańców gminy Grójec.  

O tym się mówi

8 października gmina Grójec poinformowała o możliwości zapisów do bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w dwóch przychodniach na terenie miasta. Warunki jakie należy spełnić, aby zakwalifikować się do programu to wiek powyżej 60 roku życia oraz stały adres zamieszkania w gminie Grójec. Sprawdziliśmy dostępność szczepionek. 

O tym się mówi

Stary dworzec grójeckiej kolejki wąskotorowej już od dawna wymagał prac porządkowych. Iwona Skrętkowska - sołtys wsi Marianów- postanowiła zająć się tym terenem. 

O tym się mówi

Od początku roku funkcjonariusze Straży Miejskiej regularnie monitorują tereny, które wybierają sobie lokalni śmieciarze. Sprawcy z reguły są przekonani o swojej bezkarności. Nielegalne wysypiska śmieci to problem samorządów w całej Polsce. Ministerstwo Klimatu zaostrzyło przepisy sankcyjne związane z zaśmiecaniem miejsc publicznych oraz lasów.

O tym się mówi

Od września Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu rozpoczęło stosowanie bezpłatnych znieczuleń przewodowych dla matek rodzących. Jak podkreślają lekarze - znieczulenia są bezpieczne zarówno dla matki jak i dla dziecka.

O tym się mówi

10 lat temu odszedł z grójeckiego szpitala. Kilka tygodni temu postanowił jednak drugi raz wejść do tej samej rzeki. Co skłoniło go do takiej decyzji? Jakie ma plany w związku z pracą w naszej lecznicy? Z dr. n. med. Wojciechem Gackowskim, nowym ordynatorem oddziału chirurgii ogólnej szpitala w Grójcu, rozmawia Dominik Górecki.

O tym się mówi

W weekend 18-20 września, miała miejsce światowa akcja "Sprzątania Świata". Na terenie gminy Grójec, akcję zorganizowali pracownicy Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy i Miasta Grójec (WGO) w ścisłej współpracy z Faurecia R&D Center.

O tym się mówi

W piątek 2 października Ekipa Dzień Dobry TVN nadawała swój program prosto z grójeckiego rynku. Cały zespół pracujący przy piątkowej produkcji odjechał w bardzo dobrym humorze, a to wszystko za sprawą dobrej współpracy i przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Boskie Babki”.

O tym się mówi

Błagamy o pomoc ludzi o dobrym sercu, zbiórka stoi w miejscu, nasza córka ma się coraz gorzej. Bardzo częste napady padaczki robią ogromne spustoszenie w organizmie Ady. Pomóżcie naszej córce Adzie poprawić warunki bytowe-mieszkaniowe dla polepszenia zdrowia i życia. - zwracają się o pomoc rodzice nastolatki.

O tym się mówi

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Grójcu, dyrektor Monika Woźniak odniosła się do sytuacji, jaka miała miejsce podczas koncertu zorganizowanego 1 września na Placu Wolności, w rocznicę wybuchu II wojny światowej.