Niedziela, 29 marzec 2020
O tym się mówi

Pani Magda, która na co dzień jest pracownikiem Powiatowego Centrum Medycznego w Nowym Mieście, opowiedziała swoją historię za pośrednictwem kanału internatowego Youtube.

O tym się mówi

Nierówna batalia z koronawirusem toczy się w dwóch powiatowych szpitalach. W placówkach dosłownie brakuje rąk do pracy, a pierwsze przypadki zachorowań to kadra medyczna. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, codziennie pojawiają się nowe doniesienia zarówno z prokuratury jak i od samych pacjentów oraz personelu.

O tym się mówi

Na katowni bezpieki zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca podziemie antykomunistyczne. Starostwo Powiatowe w Grójcu upamiętni żołnierzy Ruchu Oporu Armii Krajowej dowodzonego przez kapitana Stefana Głogowskiego „Józefa”. Na dawnej siedzibie Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Mogielnickiej zostanie odsłonięta tablica przypominająca o walce grójeckiego podziemia niepodległościowego z komunizmem.  

O tym się mówi

W związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białobrzegach prosi o pilne zgłaszanie się osób, które jechały autobusem PKS Grójec w następujących dniach i na wymienionych trasach:

O tym się mówi

Portal echodnia.eu informuje, że Powiatowe Centrum Medyczne wprowadziło nowe procedury  w przypadku pojawienia się pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

O tym się mówi

W związku z panującą pandemią koronawirusa, nie brakuje oszustów chcących wykorzystać sytuacje i na tym zarobić. Rzecznik Policji ostrzega przed fałszywymi sms-ami oraz komunikatami dezinformującymi.

O tym się mówi

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda oraz Wójt gm. Pniewy Ireneusz Szymczak wyrazili swoje poparcie dla linii kolejowej nr 88, ale tylko jeśli spełni proponowane warunki komunikacyjne.

O tym się mówi

Wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Warszawie przygotowała apel do rodziców i opiekunów prawnych w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno- wychowawczych w dn 12-25 marca.

O tym się mówi

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Grójcu, decyzją 10 radnych odrzucono pomysł sfinansowania wykonania muralu przez artystę Sebastiana Krawczaka, który ma już na swoim koncie rekord Guinessa właśnie w tej dziedzinie. Program pt. Twoje Sprawy na antenie TVP Warszawa wyemitował materiał na ten temat.

O tym się mówi

Mateusz Morawiecki poinformował w środę o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni na terenie całej Polski na okres dwóch tygodni. Decyzja została podjęta po zebraniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego w związku z koronawirusem.