środa, 21 luty 2024
O tym się mówi

W środę 24 stycznia sadownicy i rolnicy z terenu Powiatu Grójeckiego zebrali się wspólnie przy rondzie Drogi Krajowej 50 w Grójcu, aby poprzeć ogólnopolską akcję protestacyjną i złożone postulaty. Wypowiedź jednego z uczestników stała się hitem Internetu. 9 lutego o 10.30 sadownicy ponownie wyjadą na ulicę. 

O tym się mówi

W Grójcu powstanie nowy skwer, który stanie się miejscem integracji i rekreacji dla mieszkańców. Inwestycja obejmuje budowę nowoczesnego placu zabaw dla dzieci, polany piknikowej ze stałymi leżakami, pergoli zacieniającej z parkingiem dla rowerów oraz terenów zielonych.

O tym się mówi

Urząd miasta otrzymał aż jedenaście ofert na budowę żłobka samorządowego przy ulicy Okrężnej. Zabezpieczona w budżecie kwota jednak nie wystarczy, dlatego burmistrz na sesji 25 września zwróci się do Rady Miejskiej o zwiększenie deficytu.

O tym się mówi

W poniedziałek 29 stycznia podczas posiedzenia Rady Miejskiej w Grójcu radny Tomasz Justyński zgłosił wniosek jako członek Klubu Radnych Rady Miejskiej w Grójcu o rezygnację z zadania rocznego, jakim była budowa ulicy Aroniowej w miejscowości Szczęsna i przesunięcie środków na remont budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu.

O tym się mówi

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grójcu otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości 500 000 zł na remont i przebudowę. Realizacja zadania ma służyć powstrzymaniu dalszej degradacji ścian budynku i tym samym przyczynić się do zachowania materialnego dziedzictwa kulturowego. Przypominamy, że taki remont mógł rozpocząć się już w 2021 roku. Wówczas 10 radnych wycofało z budżetu ten projekt i pozostawiło środki na remont zabytkowej kapliczki. 

O tym się mówi

Firma IDOM wykonawca Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla linii kolejowej nr 88 na odcinku węzeł CPK – Grójec-Warka uruchomiła dla mieszkańców stronę internetową z dedykowaną interaktywną mapą z wariantami przebiegu projektowanej linii kolejowej.

O tym się mówi

Znowu śmierdzi na terenach po dawnej fabryce żelatyny. Nasza redakcja otrzymała nagranie od jednego z mieszkańców tej okolicy. Widać na nim, że pod gałęziami jest przykryty wąż, z którego odprowadzana jest jakaś ciecz.

O tym się mówi

Zarówno rozbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, jak i budowa terenu rekreacyjnego przy ul. Piotra Skargi nie idą po myśli inwestorów – gminy oraz starostwa powiatowego.

O tym się mówi

Skrzyżowanie w pobliskim Rembertowie posłuży mieszkańcom Oddolnej Inicjatywy Mieszkańców Gminy Grójec STOP A50 i CPK do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec planowanych inwestycji. Dzisiaj (31 marca) osoby wracające z pracy i szkół, mogą napotkać na utrudnienia w ruchu. 

O tym się mówi

Upalna wakacyjna sobota 22 lipca była dniem pełnym dobrej zabawy, muzyki, sportu, tańca i śpiewu. O wspólną integracje i wyzwalanie lokalnej aktywności zadbali organizatorzy – Sołtys Szymon Wójcik, Koło Gospodyń Wiejskich „Głuchowskie Kumoszki” oraz klub piłkarski GPSZ Głuchów.