czwartek, 26 maj 2022
O tym się mówi

Poznaliśmy nowego właściciela terenów po dawnej fabryce żelatyny znajdującej się w Głuchowie pod Grójcem.  Nowy inwestor podjął już pierwsze prace. W rozmowie z Życiem Grójca opowiada o innowacjach oraz korzyściach, jakie mają płynąć z tej inwestycji. Czy rzeczywiście tak będzie, a mieszkańcy nie będą protestować ?

O tym się mówi

Do tymczasowego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o zamordowanie w 2021 r. dwóch starszych kobiet w Grójcu - podała Polska Agencja Prasowa.

O tym się mówi

Jeśli mieszkańcy po konsultacjach społecznych wyraziliby zgodę, powierzchnia miasta powiększyłaby się o 10 proc. - podaje "Radio dla Ciebie".

O tym się mówi

To pytanie, jakie padło już na początku warsztatów dotyczących tworzenia Strategii Rozwoju Gminy Grójec. Nad wspólnymi celami, wizją oraz misją gminy Grójec pracowali mieszkańcy, oraz przedstawiciele różnych środowisk i organizacji. Warsztaty przeprowadziła ceniona i znana Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju, która dla gmin w całej Polsce opracowała już ponad 150 dokumentów strategicznych, planistycznych i sprawozdawczych.

O tym się mówi

Powstała koncepcja rewitalizacji parku miejskiego. Wśród głównych założeń przedsięwzięcia są m.in.: zmiana układu komunikacyjnego, stworzenie miejsc do biernego i aktywnego wypoczynku oraz przestrzeni eventowej, a przy tym wzmocnienie roli zielonych płuc miasta.

O tym się mówi

Urząd miasta otrzymał operat szacunkowy dotyczący zakupu prawa użytkowania wieczystego terenu, na którym stoi budynek dawnego dworca PKS w Grójcu.

O tym się mówi

W piątek Urząd Gminy i Miasta ogłosił przetarg na "rozbudowę PSP nr 1 w Grójcu o nową salę gimnastyczną i część dydaktyczną wraz z niezbędną infrastrukturą".

O tym się mówi

Dariusz Prykiel, grójecki radny, udzielił nam wywiadu, podczas którego opowiedział nam o swoich zapatrywaniach na kilka ważnych kwestii związanych z funkcjonowaniem naszego miasta.

O tym się mówi

We wrześniu burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał porozumienie z Prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości dotyczące inwestycji mieszkaniowych.

O tym się mówi

5. stycznia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grójcu przyjęli zawiadomienie w sprawie kradzieży torebki damskiej.