poniedziałek, 03 sierpień 2020
O tym się mówi

Redakcja Życia Grójca otrzymała list od jednego z czytelników, który zwraca się z prośbą do PKS Grójec o usprawnienie dojazdów w stronę Dylewa. 

O tym się mówi

15 czerwca Oddział Intensywnej Terapii w Grójcu miał swoje święto - obchodził 20 rocznicę istnienia. Pandemia  koronawirusa spowodowała, że zamiast hucznego bankietu odbyło się tylko skromne  okolicznościowe spotkanie z Władzami Powiatu i Zarządem szpitala.

O tym się mówi

W ostatnich dniach na łamach mediów społecznościowych, coraz większą popularność zdobywa tzw. Gaszyn Challange. Wyzwanie jest akcją mającą na celu zbiórkę charytatywną. 

O tym się mówi

W piątek  3 lipca, Agata Kornhauser-Duda była gospodarzem uroczystości podsumowania akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. W wydarzeniu zamykającym 101 dni trwania projektu wziął udział płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

O tym się mówi

W gminie Grójec, jak i w innych samorządach, w związku z trudną sytuacją finansową spowodowaną wieloma czynnikami, m.in. koronawirusem, nastąpiły istotne zmiany. Czy jest ich wiele, czy dotykają uczniów, czy faktycznie optymalizują koszty? Redakcja Życia Grójca postanowiła dokładniej przyjrzeć się sprawie.

O tym się mówi

W maju koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 17 w Piasecznie opublikowało na swojej stronie informacje o zanieczyszczeniu rzeki Jeziorki. Redakcji Życia Grójca udało się dowiedzieć, co jest przyczyną takiego stanu. 

O tym się mówi

Grójecka Spółka Komunalna (GSK) została już zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nowy twór przygotowuje się teraz do przejęcia zadań związanych z odbiorem odpadów od mieszkańców.

O tym się mówi

W piątek 26 czerwca w Centrum Kultury w Żyrardowie Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda oraz Skarbnik Mariola Komorowska podpisali z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Rafałem Rajkowskim ( Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego) 8 nowych umów na dofinansowanie gminnych działań i inwestycji na łączną kwotę prawie 200 000 zł.

O tym się mówi

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie dostarczyła lekarzom z Grójca i okolic pakiety środków ochrony indywidualnej. 5 maja lekarze odbierali przygotowane przez nas pakiety bezpośrednio z furgonetki, którą została zaparkowana przed Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu.Środki zostały zakupione przez fundację Lekarze Lekarzom dzięki darczyńcom, głowienie Kulczyk Foundation, w ramach akcji humanitarnej.

O tym się mówi

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec apeluje do swoich mieszkańców w związku z narastającym zjawiskiem zaśmiecania przydrożnych rowów, okolicznych lasów, placów zabaw i parków.