czwartek, 13 czerwiec 2024
List otwarty mieszkanki Goszczyna do prezesa PKS

Małgorzata Walewska - mieszkanka Goszczyna - przysłała do redakcji list z prośbą o publikacje.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej
Pan Wiesław Celejewski
www.pksgrojec.pl
ul. Laskowa 26
05-600 Grójec

Szanowny Panie Prezesie.
Przez Goszczyn jeździ za mało autobusów. Nie miałabym śmiałości zaproponowania otwarcia nowych linii. Proszę o skorygowanie przebiegu trzech połączeń tak, aby przejeżdżały przez Goszczyn.

Autobus Radom-Grójec 14:45 nie przejeżdża przez Goszczyn, mimo że autobus Grójec-Radom 11:45 wjeżdża do Goszczyn. Tym autobusem do jedzie się z Radomia i Jedlińska do Goszczyna.

Autobus Białobrzegi-Warszawa 17:10 omija Goszczyn od poniedziałku do piątku; wjeżdża do Goszczyna tylko w niedziele. Od poniedziałku do piątku ludzie będą wracali z pracy z Białobrzegów do Goszczyna a z Goszczyna dojedzie się Warszawy; nie tylko w piątki przyda się ten autobus; ostatni autobus do Grójca odjeżdża o 8:30.

Autobus Warszawa-Białobrzegi 20:45 jeździ tylko w niedziele, przeważnie pusty; mimo to nie wjeżdża do Goszczyna. Będzie można wrócić po weekendzie do Goszczyna. Do Warszawy przyjedzie się w piątek kursem Białobrzegi-Warszawa 17:10, a wrócić będzie można właśnie tym autobusem z godz. 20:45.

Proszę wprowadzić przebieg w\w połączeń przez Goszczyn, a będziemy mniej jeździć autami. Pana autobusy są nam bardzo potrzebne. Proszę uwierzyć, że nawet w tak bogatej gminie NIE każdy jest tak zamożny, żeby mieć auto.

Dnia 20 lipca 2015 r. otwarto trasę S8 omijającą Raszyn. Jeżdżą nią autobusy wielu firm, w tym PKS POLONUS. Jazda obwodnicą sporo skróciła czas przejazdu do Tarczyna i Grójca. Pasażerowie domagają się przeniesienia kursów na obwodnicę Raszyna. Ponoć 

Za pośrednictwem "Życia Grójca" proszę o zmianę trasy dla wszystkich kursów w relacji do Warszawy, rozpoczynających trasę z: Drzewicy, Białej Rawskiej, Białobrzegów, Końskich, Nowego Miasta nad Pilicą, Odrzywołu, Opoczna, Radomia, Tomaszowa Mazowieckiego, żeby zostały skierowane obwodnicą Raszyna.

Małgorzata Walewska 

fot. portal grojec24.net 

Janek P
Krótki komentarz do listu otwartego mieszkanki Goszczyna do prezesa PKS
Zgadzam się, w całej rozciągłości, z listem otwartym mieszkanki Goszczyna do prezesa PKS. To skandal, że do stolicy powiatu, Grójca, nie mogą dostać się mieszkańcy gminy Goszczyn. Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania w XXI wieku. Koniecznie trzeba tę sytuację zmienić (na lepsze).