czwartek, 26 maj 2022
Galeria

W niedziele, 8 maja Związek Weteranów i Rezerwistów WP. Grójeckiego Oddziału Powiatowego zorganizował uroczystości upamiętniające 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie.

Galeria

I przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe — tymi słowami, 50 lat temu, szesnaście par zakończyło przysięgę, której wymiar trwa do dziś.

Galeria

Za nami jubileuszowa edycja prestiżowego Festiwalu Piosenki Angielskiej, którego organizatorami byli: Szkoła Języków Obcych Englink, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury. Prezentujemy fotorelacje i klasyfikację końcową. W gazecie ukaże się obszerna relacja z wydarzenia. 

Galeria

Tegoroczne obchody rozpoczęły się w niedzielę, 13 lutego od Mszy Świętej w intencji żołnierzy Armii Krajowej w  Kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Grójcu.  80 lat temu, 14 lutego 1942 r., rozkazem Naczelnego Wodza generała Władysława Sikorskiego z przemianowania Związku Walki Zbrojnej powstała Armia Krajowa, czyli zakonspirowane siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego – podporządkowane Naczelnemu Wodzowi, a poprzez niego władzom Rzeczypospolitej na emigracji.  

Galeria

Tego dnia Grójecki Ośrodek Kultury tętnił prawdziwie świąteczną atmosferą. Na scenie wystąpiła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Błędowa, pod batutą Pawła Ramy oraz Chór Fletnia Pana, pod kierownictwem Pauli Pietrzak. Prezentujemy fotorelacje z koncertu.

Galeria

To było naprawdę Wielkie Grójeckie Kolędowanie – tak można opisać sobotni wieczór w Grójeckim Ośrodku Kultury.

Galeria

W sobotę, 27 listopada w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury miało miejsce otwarcie interdyscyplinarnej wystawy prac uczestników projektu socjalnego „Moja rodzina moją siłą”, który jest realizowany przez specjalistę pracy socjalnej, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Martę Gąsienica-Gronikowską i współrealizatorów. Działania są objęte honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec — Dariusza Gwiazdy.

Galeria

Prezentujemy fotorelacje z dzisiejszych jasełek (17 grudnia) Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu, które odbyły się w grójeckiej hali sportowej "Spartakus". 

Galeria

W środę, 10 listopada odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia Publicznej Szkoły Podstawowej w Bikówku.

Galeria

Z początkiem grudnia w mieście rozpoczęły się prace związane z montażem ozdób świątecznych. Na grójeckim rynku stanęła świetlista choinka, kilkumetrowy anioł i olbrzymie bombki.