Niedziela, 26 maj 2019
Galeria

3 Maja podczas Święta Konstytucji, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce rozpoczęło projekt „Letnia strefa muzyki’’ – cykliczne spotkania z muzyką, na terenie parku.

Galeria

228 lat temu Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Ustawa regulująca organizację władz państwowych była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Dzisiejsza uroczysta sesja rady miejskiej nawiązywała do tej jakże ważnej daty dla każdego Polaka.

Galeria

Prezentujemy galerię pracowników Grójeckiego Ośrodka Kultury. To tylko część ekipy, która przez lata z wielkim zaangażowaniem i pasją pracuje dla mieszkańców naszej gminy i powiatu. To oni organizują i tworzą wydarzenia, imprezy oraz różnego rodzaju warsztaty i zajęcia związane z kulturą i sztuką. Warto jest poświęcić im chwilę uwagi. Galeria będzie uzupełniana o kolejnych pracowników, których jeszcze nie uchwyciliśmy. Autorem zdjęć jest Adrian Nojek. 

Galeria

W sobotę 27 kwietnia po raz kolejny (ósmy) świętowaliśmy Dzień Ziemi w grójeckim Parku Miejskim. Organizatorami byli: Tropy Przyrody (Tropyprzyrody.pl), Urząd Gminy i Miasta Grójec, Grójecki Ośrodek Kultury, Wolna Szkoła Grójec.

Galeria

W piątek 1 marca oraz w niedziele 3 marca odbyły się uroczystości związane z Obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiamy galerię zdjęć przesłaną przez Parafię Wojskową św. Stanisława Biskupa w Radomiu.

Galeria

W tym roku po raz pierwszy w nowej formule w naszym mieście  obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Udział w uroczystości wzięły władze powiatu i gminy, duchowieństwo i asysta wojskowa wystawiona przez 1Orel w Ogrodzienicach i 61 BPL Wojsk Obrony Terytorialnej.

Galeria

W piątek odbyło się otwarcie długo wyczekiwanej wystawy słynnego grójczanina Czesława Olszewskiego. Perfekcja i Światło to fotogramy z rodzinnej kolekcji z lat 30,40 i 50 - tych. Gościem honorowym wystawy był syn, profesor Andrzej Kazimierz Olszewski. Ojciec profesora był także bratem przedwojennego burmistrza Grójca, Tadeusza Olszewskiego, tragicznie zmarłego podczas Powstania Warszawskiego 

Galeria

W piątek 26 kwietnia o godzinie 14:00 na tyłach Parku Miejskiego w Grójcu (okolice ogrodzenia przy szpitalu) posadzono w ramach akcji "Bijemy Zielony Rekord Polski" 23 drzewa (lipy). Dodatkowe 3 klony znalazły swoje miejsce na ulicy Orzeszkowej. W tym ekologicznym wydarzeniu brały udział dzieci z Wolnej Szkoły Grójec i z Przedszkola nr 4 , urzędnicy Urzędu wraz z burmistrzem Gminy i Miasta Grójec. Organizatorem jest Fundacja Rozwój Dotlenieni.org.

Galeria

Orszak Trzech Króli fot. Karolina Pawlicka 

Galeria

15 marca w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie odbył się koncert wiosenny. Wystąpił Chór Miasta Grójec pod batutą Jarosława Praszczałka, Orkiestra perkusyjna ‘’MarimBAND’’ kierowana przez Michała Niedziałka oraz pianistę Artura Słotwińskiego. Po koncercie wręczono nagrody Człowieka Roku 2018 Powiatu Grójeckiego w Kategorii "Kultura" przyznawana przez czytelników regionalnej gazety "Echo dnia". Nagroda została przyznana Jarosławowi Praszczałkowi.