wtorek, 20 październik 2020
Kultura

Głośny film w reżyserii Jana Holoubka pt. "25 lat niewinności" oraz animacja O czym marzą zwierzęta - to propozycje kina w Grójeckim Ośrodku Kultury w nadchodzący weekend. 

Kultura

W styczniu 2020 roku minęło 85 lat od śmierci wybitnej polskiej śpiewaczki Marcelli Sembrich-Kochańskiej (1858-1935). Artystka zapisała się w kanonie gwiazd światowej sceny operowej, w Polsce pozostaje wciąż mało znana. Aby przypomnieć jej postać, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce prezentuje wystawę „Marcella Sembrich-Kochańska – Polka, artystka świata”, przygotowaną przez Juliusza Multarzyńskiego – wielbiciela sopranistki, zawodowego fotografika, dziennikarza i kolekcjonera pamiątek związanych z artystką.

Kultura

W najbliższą sobotę 10 października Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Laskowskiego zaprasza do wzięcia udziału VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Kultura

Pomimo panującej pandemii, w piątek 9 października udało się zorganizować Dzień Kazimierza Pułaskiego, skromniej niż zwykle i w mniejszym gronie. Przedstawiciele władz samorządowych powiatu, gminy, jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, wspólnie z zespołem Muzeum oddali hołd gen. Kazimierzowi Pułaskiemu, w 241. rocznicę śmierci bohatera Polski i USA.

Kultura

Pętla w reżyserii Patryka Vegi oraz animacja Mulan - to propozycje grójeckiego kina w nadchodzący weekend 9-11 października.

Kultura

Zapraszamy na roztańczony koncert! Zagra prawdziwy, klasyczny kwartet smyczkowy, który wraz z Myszką Tancereczką zaprezentują tańce z różnych epok, od baroku do współczesności. Posłuchamy, poklaszczemy, potańczymy, a wspólnego śpiewania  też nie zabraknie.

Kultura

Uroczyste otwarcie odbędzie się w piątek 16 października o 18:00 w galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury. 

Kultura

Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na "Koncert NieKlasyczny", który odbędzie się na sali widowiskowej w czwartek 15 października o godzinie 19:00.

Kultura

Przy okazji obchodów 600-lecia nadania praw miejskich dla Grójca stało się coś absolutnie fajnego. Okazało się, że nasze miasto posiada swoją, wcale nie tak ubogą, jak myślano historię.

Kultura

Radość, optymizm, elegancja, chwile szczerego śmiechu i głębokiej zadumy, czyli wspaniały występ Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz Warsaw String Quartet na scenie Grójeckiego Ośrodka Kultury.