czwartek, 25 lipiec 2024
Repertuar kina na najbliższy weekend

Spiderman Uniwersum, Kogel Mogel 3, Młodość Astrid oraz maraton filmowy Konwentu Gier i Fantastyki - to propozycje grójeckiego kina na pierwszy weekend lutego.

8 lutego, piątek
16:30 Spiderman Uniwersum
19:00 Kogel Mogel 3
21:00 Kogel Mogel 3

9 lutego, sobota
14:00 Spiderman Uniwersum
16:00 Kogel Mogel 3
18:00 DKF Jasminum: Młodość Astrid
20:30 Kogel Mogel 3
22:30 Maraton Filmowy - Konwent Gier i Fantastyki

10 lutego, niedziela
11:00 Spiderman Uniwersum
13:00 Spiderman Uniwersum
15:00 Spiderman Uniwersum
17:00 Kogel Mogel 3
19:00 Kogel Mogel 3

SPIDERMAN UNIWERSUM (animacja)
Miles Morales jest nastolatkiem, który odkrywa w sobie moce podobne do tych, jakimi posługuje się Spider-Man, podobnie zresztą jak on, jest superbohaterem; nazywany jest często Ultimate Spider-Man, działa w uniwersum zwanym Ziemia-1610. Jest nadzwyczajnie silny, potrafi wdrapywać się po ścianach, ma pajęczy zmysł i umiejętność paraliżowania wroga.

 

KOGEL MOGEL 3 (komedia)
Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes. W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

DKF JASMINUM: M£ODOŒÆ ASTRID (biograficzny)
Znamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne (choćby "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pippi Pończoszanka") książki dla dzieci. Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości - wspomina jak za zgodą rodziców zaczęła pracować w lokalnej gazecie, a przy okazji uwikłała się w romans z wiele od niej starszym przełożonym. "Młodość Astrid" to jednak nie tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość  rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

Reżyseria: Pernille Fischer Christensen
Występują: Alba August ("The Rain")