czwartek, 13 czerwiec 2024
Okazali swoje wielkie serce

9 maja w czwartek miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - oficjalne przekazanie kabiny dla pana Jakuba - sadownika z Grójca oraz podsumowanie zbiórki dla chorego chłopca. 

Dzięki hojności firm, instytucji oraz zwykłych ludzi udało się zebrać 7 tys. zł, które zostały przekazane na leczenie chorego Leosia. Ponadto spełniło się marzenie sadownika o bezpiecznej i wygodnej kabinie dla swojego Ursusa. 

Przypomnijmy początek tej historii. Pan Jakub wziął udział w proteście lokalnych sadowników i rolników, wyrażających swój sprzeciw wobec  unijnego "zielonego ładu", likwidacji eko schematów w unijnej polityce rolnej, zatrzymanie napływu produktów rolnych z Ukrainy, który odbył się 9 lutego  w Grójcu. Przyjechał swoim Ursusem C-360 bez kabiny, mimo fatalnej pogody. Ta postawa wzbudziła ogromny szacunek i podziw pozostałych uczestników.

Z inicjatywy Pana Wojciecha Kota, znanego sadownika, rozpoczęto zbiórkę na nową kabinę dla Jakuba. Do akcji hojnie dołączyło wiele osób, a zebrane środki – aż 7 tysięcy złotych – przerosły wszelkie oczekiwania. - opisywał portal www.kobietawsadzie.pl

Sadownik postanowił jednak przeznaczyć przekazane środki na leczenie chorego chłopca. Firma Naglak, wzruszona jego szlachetnością, podjęła decyzję o ufundowaniu mu nowej kabiny!

 

Jako firma zajmująca się między innymi produkcją kabin do ciągników, postanowiliśmy ufundować nową kabinę dla Pana Jakuba, aby mógł pracować w komfortowych i przede wszystkim bezpiecznych warunkach. Dobra wola wszystkich przyniosła dodatkowy owoc – pieniądze ze zbiórki zostały przekazane na pomoc 2,5-letniemu chłopcu choremu na porażenie mózgowe. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy być częścią tak pięknego i pełnego dobroci wydarzenia! Z radością wyprodukowaliśmy kabinę dla Pana Jakuba, która została zamontowana na jego ciągniku i oficjalnie przekazana 9 maja 2024 roku – czytamy w komunikacie firmy NAGLAK. 

 

Na zdjęciu drugi od lewej: Pan Jakub 

W pomoc zaangażowali się: 

Firma NAGLAK, która ufundowała kabinę do ciągnika, 

Polsad Jakuba Korczaka, który udostępnił warsztat na montaż kabiny i za serwis olejowy ciągnika

Autoholowanie Słoń Piotr Wiciński

Stowarzyszenie ,,Dobroczynek" z Bikówka 

Poniżej relacja z przekazania kabiny: