czwartek, 13 czerwiec 2024
Święto Kwitnących Jabłoni 2019 (Aktualizacja)

60 Święto Kwitnących Jabłoni w 2019 roku będzie dwudniową imprezą. 17 maja w piątek na kobylińskim placu targowym oraz 18 maja w sobotę na rynku w Grójcu. Tegoroczna edycja nawiązywać będzie do Jubileuszu 600-lecia miasta, choć to nie będą główne obchody tej rocznicy. Katarzyna Nosowska, Michał Szczygieł, Defis, Bayera, Dziku i Touch the Soul to gwiazdy tej imprezy. 

Pierwszy dzień ŚKJ spędzimy na kobylińskim placu targowym w rytmie disco polo, a czas umilą nam Dziku (koncert o 17:00), zespół Bayera (koncert 20:00) oraz Defis (koncert 21:00). Huczne granie zakończy dyskoteka. 

 

W sobotę będzie bardziej rock’n’rollowo. O 18.30 dla mieszkańców zagra band Touch the Soul- zespół o prawdziwie amerykańskim charakterze, a następnie finalista programu The Voice of Poland – Michał Szczygieł. Występ zaplanowano na 20:00.

Rockową gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Nosowska, która wystąpi o 21.30 

 

Dobór terminu, lokalizacji oraz programu podyktowany był w dużej mierze opiniami zebranymi podczas stacjonarnych oraz internetowych Konsultacji Społecznych, które odbyły się w pod koniec ubiegłego roku. Wzięliśmy pod uwagę: zróżnicowane preferencje muzyczne naszych Mieszkańców, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, sugestie dotyczące rezygnacji  ze względu na trwające w maju komunie oraz przeszkodę w postaci „pracującego” poniedziałku, a także podzielone opinie na temat samego miejsca odbywania się ŚKJ poparte naprawdę różnorodnymi argumentami – w tej kwestii pracujemy jeszcze nad złotym środkiem na kolejne lata. Czynimy starania, aby wysprzątać i uporządkować teren przy amfiteatrze, gdzie w tym roku miałyby stanąć karuzele. Gdyby jednak nie udało się to w tym roku, wesołe miasteczko ulokowane będzie na placu targowym w Kobylinie.

W ramach sześćdziesiątej edycji tego święta specjaliści ds. Promocji Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu przygotowali logo i identyfikację wizualną, które będą używane w latach kolejnych, aby umocnić rangę tego wydarzenia w naszej Gminie.    

info Urząd Gminy i Miasta Grójec