WIADOMOŚCI

Wieczór kubański w GOK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wrześniu Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na nowy cykl wieczorów narodowych. Pierwszy w nowym sezonie artystycznym będzie wieczór kubański.

W programie występ zespołu latynoamerykańskiego „Duo Latino”, w składzie Eliseo Cano- wirtuoz gitary z wieloletnim doświadczeniem w interpretacji muzyki latynoskiej oraz   Aicardo Mosquera – perkusista, instruktor tańca i animator. Rozbrzmiewać będą dźwięki gitary, bongo, maracasy i cajon.

Oprócz koncertu w programie przewidziane jest spotkanie z podróżnikami – Anną i Krzysztofem Kobus, quiz z nagrodami oraz degustacja przekąsek kuchni kubańskiej.

Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Prowadzą portal o rodzinnych podróżach www.malypodroznik.pl. Autorzy zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych m.in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik” (wyd. MAC Edukacja).

„…Kuba to mieszanka piorunująca: miejsce gdzie nic nie jest takie jakim się wydaje, a podróżując tu najlepiej odrzucić wszelkie stereotypy. Podczas naszej czterotygodniowej podróży mieszkaliśmy u ludzi (często w dawnych, kolonialnych domach), zaś wynajęty samochód pozwolił nam na przejechanie prawie całej wyspy.

Zapraszamy do wędrówki zaułkami Hawany, zakupów z dachu domu i przejażdżki starymi autami. Weźmiemy udział w wielkanocnej procesji  i obchodach 1 maja. Zanurkujemy na wrakach w Zatoce Świń, odnajdziemy bezludną plażę, zobaczymy jak wygląda ośrodek wypoczynkowy dla Kubańczyków i hotel all-inclusive dla turystów.

W Santiago spotkamy prehistorycznych mieszkańców wyspy i ślady Fidela Castro, odkrywając tajemnice kubańskiej ewolucji oraz rewolucji. Dowiemy się jaki był ulubiony drink Ernesta Hemingwaya oraz sprawdzimy jak smakuje krokodyl.

W Trynidadzie zatańczymy w Casa Musica, odwiedzimy dom religii Santeri i zjemy kolację na stuletniej zastawie w restauracji, która w Europie mogłaby być śmiało filią muzeum wnętrz kolonialnych.

Wyruszymy na plantacje kawy i trzciny cukrowej oraz spotkamy muzyka, który grał w legendarnym zespole Buena Vista Social Club. Spojrzymy też na Dolinę Vinales – jeden z najpiękniejszych krajobrazów Kuby i dowiemy się jak powstaje rum….”

Anna Kobus

Zapraszamy, 21 września 2017 na godz.18.00  do sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie: 30 zł normalny i 20 zł grupowy (od 15 osób) do nabycia w punkcie ksero GOK.

Ostatnio zmieniany środa, 09 sierpień 2017 15:35

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account