WIADOMOŚCI

Koncert Haliny Frąckowiak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 19 listopada zapraszamy na XVI spotkanie z cyklu "Wieczór z Kulturą".

Tym razem gościem muzeum będzie jedna z najbardziej rozpoznawanych i utalentowanych artystek- Halina Frąckowiak.

W programie usłyszymy niezapomniane przeboje damy polskiej piosenki: "Bądź gotowy dziś do drogi", "Napisz, proszę", "Papierowy księżyc", "Dancing Queen", "Serca gwiazd".

Bilety w cenie 85 zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w kasie muzeum: tel. 48/667 20 20 w. 21

- Obowiązują stroje wizytowe.
- W cenę wliczono wino i przekąski.
- Miejsca dostępne zgodnie z kolejnością rezerwacji.

Halina Frąckowiak - ur. 1947r. Zadebiutowała w dniu swoich 16-tych urodzin jako uczennica Technikum Ekonomicznego w poznańskim Domu Kolejarza w ramach eliminacji do II Festiwalu Młodych Talentów. W maju 1964 rozpoczęła występy w Klubie Stoczni Gdańskiej STER z zespołem "Tony" Ryszarda Poznakowskiego.
Na przełomie 1965/66 wróciła do rodzinnego Poznania, wchodząc w skład grupy "Tarpany".

W 1968 roku po raz pierwszy wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wiosną 1969 r. związała swe artystyczne losy z nowo powstałą grupą ABC Andrzeja Nebeskiego. Już pierwsze nagranie Haliny z "ABC"-"Napisz proszę" stało się wielkim przebojem i... muzyczną wizytówką Artystki. Zdobywała kolejne nagrody na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu. Od 1972 roku rozpoczęła karierę solową. Łącznie nagrała ponad 20 płyt.

Wylansowała przeboje takie jak: "Ktoś", "Czekam tu", "Napisz, proszę", "Bądź gotowy dziś do drogi", "Papierowy księżyc", "Serca gwiazd", "Dancing Queen", "Anna już tu nie mieszka". Nazywana drugą Demarczyk, damą polskiej piosenki.

PARTNERZY: Angelika Jarosław Nowociel - Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER w Grzegorzewicach.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 październik 2017 12:30

Dodaj komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem

Kod antyspamowy
Odśwież

Log in or create an account